Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
09.03.2014 | Czytano: 96

Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich na Orawie (zdjęcia)

JABŁONKA. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce zorganizowało drugą edycję Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich pod nazwą „POSIADY TEATRALNE na Orawie”.

Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich na Orawie (zdjęcia)
W pierwszym dniu wystąpiły grupy:
Teatr ZAWODOWCY z Bachledówki ze sztuką „O ZWYRTALE MUZYKANCIE”, który zagrał przed samym Panem Bogiem.
Amatorski Zespół Teatralny im. F. Macioła ze Skomielnej Białej przedstawił historię pewnej wdowy, która szukała kolejnego męża w sztuce pt. „PIĄTY NIEBOSZCZYK”.
„BEDO PRYMICJE” to przedstawienie Grupy Teatralnej KGW LASKOWA z Laskowej.
Teatr TABUN ze Świątnik Górnych przypomniał nam o cyganach i ich nietypowym życiu w spektaklu „TABUN”.
Amatorski Zespół Teatralny z Wiśniowej rozbawił publiczność opowiadając historię chłopa, który stał się lekarzem bez własnej zgody w przedstawieniu „LYKORZ MIMO WŁASNE WOLI”

Na zakończenie pierwszego dnia posiadów wystąpiła miejscowa Orawska Grupa Teatralna im. dra Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej i Chyżnego wystawiając sztukę pt. „ZIYŃĆ NA WÓLO”.

Wszystkie grupy w swoich spektaklach przedstawiały przede wszystkim kulturę, zwyczaje i gwarę z terenów, z których pochodziły. Ważnym elementem był humor i komiczne sytuacje, które wydają się bardzo realistyczne.

Udział w tym konkursie to także okazja dla grup na udoskonalanie swoich występów dzięki warsztatom i omówieniu spektakli z wykwalifikowaną komisją.

W spotkaniu, który ma charakter konkursu mogły wziąć udział zespoły teatralne z województwa małopolskiego, działające we wsiach i miastach do 40 tys. mieszkańców.

er/ zdj. Łukasz Sowiński

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl