Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
13.12.2013 | Czytano: 185

Uniwersytet Rolniczy w krajowej czołówce!

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie szóstą najpopularniejszą uczelnią w Polsce i pierwszą spośród uczelni rolniczych i przyrodniczych. Znamy już opublikowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyniki rekrutacji na studia na rok akademicki 2013/2014 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 Uniwersytet Rolniczy w krajowej czołówce!
Spośród wszystkich najczęściej wybieranych przez kandydatów uczelni (w przeliczeniu na jedno miejsce), Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie znajduje się na miejscu szóstym (5,7 kand./miej.), wcześniej jest Politechnika Warszawska (7,3 kand./miej.), Politechnika Gdańska (6,9 kand./miej.), Politechnika Poznańska (6,9 kand./miej.), Politechnika Łódzka (6,5 kand./miej.) i Akademia Górniczo -Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (5,8 kand./miej.).

Spośród uczelni rolniczych i przyrodniczych, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie znajduje się na miejscu pierwszym (łącznie 13 880 kandydatów), wyprzedzając tym samym Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego
w Warszawie (łącznie 12 022 kandydatów).

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie kształci obecnie na 23 kierunkach i 50 specjalnościach prawie 12 tysięcy studentów. W roku akademickim 2013/2014 najbardziej obleganymi kierunkami były – Dietetyka (17,7 kand./ miej.), Odnawialne Źródła Energii i Gospodarka Odpadami (11,8 kand./ miej.), Gospodarka Przestrzenna (11,5 kand./miej.), Weterynaria (9,6 kand./miej.) i Ekonomia (8,7 kand./miej.).

Więcej informacji - tutaj.

opr.s/ zdj. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Źródło Wrota Małopolski

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl