Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
03.07.2013 | Czytano: 82

CZT na Wielkim Odpuście Tuchowskim

Trwa Wielki Odpust Tuchowski, podczas którego Sanktuarium Matki Bożej odwiedza nawet ponad 100 tys. osób. Opieką medyczną otacza pielgrzymów Centrum Zdrowia Tuchów, którego pracownicy prowadzą punkt z pomiarem ciśnienia i pierwszą pomocą przy parkingu obok Sanktuarium.

Na co dzień najwięcej osób spoza regionu odwiedza Oddział Chirurgii Jednego Dnia miejscowego szpitala. Z nowej sali operacyjnej wyposażonej w sprzęt do zabiegów wideochirurgicznych korzysta tu w miesiącu nawet 130 pacjentów. Prócz mieszkańców ziemskiego powiatu tarnowskiego są wśród nich często osoby z Tarnowa, Krakowa, Nowego Sącza, Sanoka, Krynicy, Dębicy i Brzeska.

Mocną stroną oddziału jest specjalistyczny zespół chirurgów i operatorów z placówek położonych na terenie prawie całej Małopolski. Wykonują zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, naczyniowej, ortopedii, urologii, okulistyki i laryngologii. Zasadą działania jest stosowanie technik, pozwalających na skrócenie pobytu pacjentów w placówce. Warto też podkreślić związane z tym zmniejszenie ryzyka zakażeń i stresu pacjentów

Umowa z NFZ pozwala na bezpłatne konsultacje ze skierowaniem od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty.

opr. s/
Źródło Centrum Zdrowia Tuchów

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl