Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
01.07.2013 | Czytano: 122

IX Małopolski Piknik Lotniczy (zdjęcia)

Kilkadziesiąt samolotów różnego typu można było podziwiać na niebie nad Krakowem w miniony weekend - podczas IX Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Swoje umiejętności zaprezentowali najlepsi piloci i zespoły akrobacyjne. W pierwszym dniu doszło do awarii samolotu - nikt nie odniósł obrażeń.

IX Małopolski Piknik Lotniczy (zdjęcia)
Impreza odbywała się na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny.

Do niepokojącej sytuacji doszło podczas awaryjnego lądowania - jeden z samolotów uszkodził skrzydło. 56-letni pilot z Warszawy siedzący za sterami samolotu typu Piper Cub zauważył tuż po starcie, że zaświeciła się kontrolka sygnalizująca awarię silnika. Postanowił awaryjnie lądować, ale samolot przewrócił się, urywając skrzydło.

Sobotnie pokazy opóźniły się ze względu na niski pułap chmur. Na początku zaprezentowali się motolotniarze, a niemiecki pilot akrobacyjny Uwe Zimmermann na samolocie Extra 200-300 wykonał pokaz złożony z efektownych figur. Potem nastąpił przelot rumuńskiej grupy Aerobatic Yakkers na dwóch samolotach Jak-52TW oraz skoki spadochronowe. Swoje umiejętności prezentowała Grupa Akrobacyjna "Żelazny", Jurgis Kairys, mistrz Polski w akrobacji samolotowej Artur Kielak i wielokrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej Jerzy Makula.

opr.s/ zdj. Michał Bachulski

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl