„Bitwa o gości” to program, w którym właściciele obiektów noclegowych rywalizują o miano najlepszego gospodarza. Uczestnicy odwiedzają swoje obiekty, sprawdzają ofertę konkurencji i oceniają ją pod kątem jakości, standardu oraz stosunku ceny do oferowanych warunków. Nie brakuje emocji, szczerych opinii i bezpośrednich komentarzy.
Jedni stawiają na luksusowe wnętrza i bogatą ofertę atrakcji, inni próbują przyciągnąć gości bardziej przystępnymi cenami. Program pokazuje, że wysoka cena nie zawsze musi oznaczać najwyższy standard, a sukces w branży hotelarskiej zależy nie tylko od wyglądu obiektu, ale również od atmosfery i jakości obsługi.
Format od lat cieszy się popularnością na świecie. „Bitwa o gości” jest polską wersją brytyjskiego programu „Be my guest”, znanego także pod nazwami „Four in a Bed” oraz „Three in a Bed”. Produkcja emitowana jest w Wielkiej Brytanii od 2010 roku, a tamtejsza telewizja Channel 4 wyemitowała już ponad tysiąc odcinków. Program doczekał się także lokalnych wersji m.in. we Francji, Hiszpanii i Holandii.
Polska edycja po raz trzeci wróciła na antenę TVN. Odcinki emitowane są w każdy poniedziałek o godz. 21:30. Za produkcję odpowiada Constantin Entertainment Polska.


















