Wtorek, 02 czerwca | Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny
29.04.2026 | Czytano: 327

Kontrole Straży Granicznej - trzech cudzoziemców z naruszeniami przepisów

27 kwietnia roku funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie przeprowadzili działania kontrolne dotyczące legalności pobytu cudzoziemców. W ich trakcie ujawniono trzech obywateli państw trzecich – z Republiki Południowej Afryki, Kolumbii oraz Meksyku – wobec których podjęto czynności administracyjne.

Kontrole Straży Granicznej - trzech cudzoziemców z naruszeniami przepisów
Pierwszym z nich był 20-letni obywatel RPA. Mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie od 187 dni. Choć wcześniej próbował zalegalizować swój pobyt, nie uzyskał wymaganych dokumentów.

Kontrolą objęto również 24-letniego obywatela Kolumbii. W dniu sprawdzenia jego pobyt w Polsce był legalny, jednak ustalono, że wcześniej wykonywał pracę bez wymaganego zezwolenia – w jednej z krakowskich firm meblarskich.

Trzecim cudzoziemcem był 29-letni obywatel Meksyku, który mimo wcześniejszych prób legalizacji pobytu oraz uzyskanych zezwoleń czasowych, w dniu kontroli przebywał w Polsce nielegalnie od 59 dni.

W związku z ujawnionymi naruszeniami Komendant Placówki Straży Granicznej w Krakowie wydał decyzje o zobowiązaniu do powrotu wobec obywateli RPA i Kolumbii. Dodatkowo nałożono na nich zakaz ponownego wjazdu do strefy Schengen – odpowiednio na 6 miesięcy i 1 rok. W przypadku obywatela Meksyku trwa postępowanie administracyjne, które ma zakończyć się wydaniem stosownej decyzji.

Straż Graniczna podkreśla, że tego typu kontrole są stałym elementem działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz przestrzegania przepisów dotyczących pobytu i zatrudnienia cudzoziemców na terytorium Polski.
Źródło Straż Graniczna, opr. wai
Reklama
WITTCHEN - sklep internetowy
Kiermasz do -70%
Sklep Internetowy WITTCHEN | esklep@wittchen.com | telefon: 22 266 88 00

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl