– Majowe wspomnienie świętego Floriana jest niezmiennie dobrą sposobnością do wyrażenia wdzięczności za Waszą oddaną służbę. W niej urzeczywistnia się godna szacunku postawa odpowiedzialności za los społeczności, z którą się utożsamiacie. Jej bezpieczeństwo pozostaje dla Was priorytetowym celem, dla którego jesteście w stanie tak wiele poświęcić. Niosąc pomoc w momentach kryzysowych, stajecie się dla wielu z nas prawdziwą ostoją, często narażając przy tym własne zdrowie i życie. W imieniu swoim i mieszkańców pragnę podziękować Wam za pełną poświęcenia służbę i bezgraniczne oddanie. Niech święty Florian czuwa nad Wami! – mówi wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin w kościele pw. św. Marcina w Biskupicach. Tuż po niej, w Komendzie Powiatowej PSP w Wieliczce odbył się uroczysty apel połączony z wręczeniem awansów i odznaczeń.
27.05.2025 | Czytano: 127
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
Maj to co roku czas, kiedy szczególnie możemy wyrazić naszą wdzięczność za odwagę i poświęcenie wszystkim strażakom stojącym na straży naszego bezpieczeństwa. W Wieliczce odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2025, w których uczestniczyła I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger. Obecny był także małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie bryg. Przemysław Przęczek.

Źródło Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego
Komentarze
Reklama