Sobota, 20 lipca | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
09.07.2024 | Czytano: 411

Dorożki znikną z Rynku

Z krakowskiego Rynku znikną dorożki - zamknięty będzie postój, wprowadzono tez zakaz przejazdu. Zmiany są jednak tylko czasowe i wynikają z upałem, jaki zapowiadany jest na najbliższe dni.

Dorożki znikną z Rynku
Dyskusja na temat dorożek i koni pracujących w centrum Krakowa trwa od lat. Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt prowadzi działania mające na celu likwidacje transportu konnego w centrum miasta ze względu na bezpieczenstwo koni i ludzi.  
Ich efektem są na razie ograniczenia wprowadzane w czasie upałów. Stosowny komunikat zamieszczony został na stronie www.krakow.pl
 

W związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeniem, dotyczącym upału, w dniach od 9 do 12 lipca, w godz. 9.30–19.30 postój stały dorożek na Rynku Głównym zostanie zamknięty. Zakazany będzie także przejazd dorożek przez Rynek Główny. Nieczynny będzie także postój zastępczy przy ul. Mikołajskiej, przed bazyliką Mariacką.

Mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt zaprzęgowych, powożący są zobowiązani do korzystania z wyznaczonych zacienionych postojów zastępczych (przy Barbakanie oraz na alejkach Plant – przy ul. Podzamcze, pomiędzy ul. Sienną a ul. Mikołajską), dodatkowego regularnego pojenia koni oraz bieżącego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło krakow.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl