Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
11.06.2024 | Czytano: 41

Bania Cup 2024 (duża galeria)

Dwudniowe zmagania piłki młodzieżowej w drugiej edycji turnieju „Bania Cup” w Białce Tatrzańskiej przeszły do historii. W czterech kategoriach wiekowych wystąpiły 54 drużyny z całej Polski oraz Słowacji.

Mimo piątkowej burzy, która przeszła nad Białką wszystkie 8 boisk zostało perfekcyjnie przygotowane do zmagań piłkarskich. Zawodnicy mieli okazje grać w różnych warunkach co można uznać za cenne doświadczenie, aby radzić sobie w różnych warunkach.  

Każda kategoria wiekowa to inna historia ale największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria orlików rozgrywana po raz pierwszy w formule dwudniowej sobota-niedziela - rozegrane zostało łącznie 80 spotkań. W tej kategorii było najwięcej drużyn przyjezdnych i najbogatsza formuła gry.  

Koordynatorem całego wydarzenia był Kamil Lupa, który po raz kolejny wcielił się w role organizatora turnieju Bania Cup. Łącznie grało 54 drużyn, rozegrano 220 spotkań w których udział wzięło 588 zawodników. 

Organizatorzy turnieju w każdej drużynie wybrali MVP zespołów, nagradzanych pamiątkową statuetkę oraz upominkami ufundowane przez Gminę Bukowina Tatrzańska. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dedykowany medal. Łącznie rozdano 54 MVP – 3 najlepszych zawodników turnieju oraz 3 bramkarzy turnieju. Wszystkie drużyny zwycięskie otrzymały pakiet voucherów do Terma Bania – Głównego sponsora turnieju. 

Druga edycja, duże oczekiwanie i mimo aury, która popsuła pewne aspekty przygotowań to można uznać wydarzenie za udane ze względów przede wszystkich sportowych – udana frekwencja 588 uczestników turnieju to bardzo wysoki wynik co mierzyło się z dużym wyzwaniem organizacyjnym – cenne doświadczenie i wnioski na przyszłość. Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom za wsparcie bo to dzięki nim ta impreza może wyglądać w taki okazały sposób – podsumował Kamil Lupa koordynator turnieju 

W kategorii skrzat wystąpiło 15 drużyn i nie była prowadzona klasyfikacja końcowa tutaj liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i sportowa rywalizacja. Rozegrano 60 spotkań.

Wystąpiły drużyny 
LKS Szaflary 
Star Goal Lubovnia
Football Family Zakopane 
Didi Gol Rabka-Zdrój 
KS Helena Nowy Sącz
Watra Białka Tatrzańska 
NKP Podhale 
Wierchy Rabka 
Wierchy Rabka II 
Master KIDS 
Master KIDS II 
Watra II Białka Tatrzańska
KS Zakopane 
KS Zakopane II
Polish Talent 

W kategorii żaków wystąpiło również 15 drużyn jednakże tutaj była prowadzona klasyfikacja końcowa i drużyny rywalizowały najpierw w grupach A-B-C a następnie w podziale grup złota-srebrna-brązowa. Rywalizacja toczyła się w trudnych warunkach po ulewach jakie były nad stadionem, jednakże zawodnicy sprostali tym warunkom a dodatkowo była radość w postaci wślizgów i innych. 

Najlepsze drużyny: 
MSK Namestovo 
Didi Gol Rabka-Zdrój 
NKP Podhale Nowy Targ 
Watra 2015
Watra 2016
Wierchy Rabka
KS Zakopane
NKP Podhale
Master KIDS
Wiatr Ludźmierz
Dąbrovia Wielogłowy
Polish Talent
Spisz Krempachy
Zawrat Bukowina
Huragan Waksmund
DIDI GOL
KS Niedzica
MŠK Námestovo

Kategora orlików w tej edycji turnieju 

W tej edycji turnieju kat. Orlik była głównym wydarzeniem całego turnieju. Po raz pierwszy organizowana forma była dwóch dni rywalizacji. 16 drużyn z całej Polski oraz Słowacji rywalizowało w dwóch grupach po 8 drużyn co dało łącznie 7 spotkań oraz 3 mecze w finałach w zależności od zajętego miejsca. 

Bardzo wyrównany poziom drużyn, który chwalili sobie trenerzy drużyn, które od samego początku toczyły się na pełnych obrotach. Z coraz większą intensywnością drużyny mierzyły się z zmęczeniem i trudem dużej ilości gry. Drugi dzień zmagań to finały w zależności od miejsca w grupie drużyny rywalizowały w grupach 4 drużynowych o jak najlepsze miejsca. Finałowa grupa to dużo emocji walki i starć i też rollercostera w postaci zmieniającej co chwile tabeli w związku z wynikami. Po emocjonującej rywalizacji to zawodnicy NKP Podhale Nowy Targ sięgają po zwycięstwo w drugiej edycji Bania Cup 2024.   

Klasyfikacja końcowa: 
1. NKP Podhale Nowy Targ
2. Okocimski Brzesko
3. KS Zakopane
4. Polish Talent 

Grupa 5-8 
5. DAP Kielce 
6. Master KIDS 
7. Bardfa Academy 
8. Watra Białka Tatrzańska 

Grupa 9-12 
9. Jordan Jordanów 
10. Didi Gol Rabka-Zdrój 
11 LKS Szaflary 
12. AP Gliwice 

Grupa 13-16 
13. Akademia Proszowianka 
14. Star Goal Academy 
15. Wierchy Rabka-Zdrój 
16. Watra II Białka Tatrzańska 


Organizatorzy turnieju w każdej drużynie wybrali MVP zespołu, którzy otrzymali pamiątkową statuetkę oraz upominki ufundowane przez Gminę Bukowina Tatrzańska. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dedykowany medal. 

Kategoria Młodzik 
WATRA 
Szaflary 
NKP Podhale 
Master Kids 
DIDI GOL 
Orliki Myślenice
KS Zakopane 
Wierchy Rabka 


W kategorii najstarszej rozgrywanej wystąpiło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy A i B w rywalizacji każdy z każdym. 

Do najlepszej czwórki awansowały drużyny : Watry – Orlików Myślenice – Wierchy Rabka oraz Master KIDS. W półfinale drużyna Watry pokonała po rzutach karnych Orliki Myślenice a Master KIDS pewnie rozprawił się z Wierchami 3:0

W drugiej drabince turniejowej bezkonkurencyjna okazała się drużyna DIDI Gol Rabka-Zdrój która wygrała dwa spotkania i zajęła 5 miejsce. 

Finał toczył się od samego początku pod dyktando drużyny Master KIDS która pewnie wygrała to spotkanie 3:1 z drużyną gospodarzy. 

Klasyfikacja końcowa: 
Master KIDS 
Watra Białka Tatrzańska 
Orliki Myślenice 
Wierchy Rabka-Zdrój 
Didi Gol Rabka-Zdrój 
Master KIDS 
NKP Podhale Nowy Targ 
LKS Szaflary 

Sponsorem Głównym całego turnieju był Resort Bania w skład w której wchodzi Hotel Bania, Terma Bania oraz Karczma Bania 

Partnerzy Wydarzenia: Gmina Bukowina Tatrzańska - współorganizator 

Partnerzy: Karczma Restauracja Hotel Litworowy Staw - Białka Tatrzańska, Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska, Hotel Toporów Białka Tatrzańska, Machajówka, Skład Materiałów Budowlanych BUDZ, PLUS Architektura, Pizzeria Margo Jurgów, Pizzeria Margo Dębno, Grande Pizza - Pizzeria Białka Tatrzańska, Białka Fresco, Rezydencja Markowy Dworek, Zajazd Białczański, Sunset Agencja Reklamowa, 
GAMA GS Bukowina Tatrzańska, Bank Spółdzielczy Ziem Górskich Karpatia, Wypożyczalnia Waluś Ski, OnlyFutbol, Hotel Zawrat - Białka Tatrzańska, Zakręcone video - Fotobudka 360, Dmuchańce - Skakańce, Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka, Słoneczny Dworek - Noclegi w górach, Tomasz Witek Biznesowe Centrum Szkoleniowo-Doradcze, Przedszkole Bajkowy Świat - Białka Tatrzańska, Sołtys Wsi Białki Tatrzańskiej - Władysław Piszczek 

Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl