Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
20.05.2024 | Czytano: 435

Pogrzeb Jacka Zielińskiego

Dziś odbędzie się pogrzeb Jacka Zielińskiego. Wybitny muzyk i kompozytor, współtwórca legendarnej grupy Skaldowie, spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim. Tego samego dnia o godzinie 19.00 na scenie plenerowej przed Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się muzycznie pożegnanie artysty w koncercie „Skaldowie i przyjaciele – koncert pamięci Jacka Zielińskiego

Jacek Zieliński, fot. OtoFotoKronika Krakowa
Jacek Zieliński, fot. OtoFotoKronika Krakowa
Od godz. 9.30 przed Kryptą Zasłużonych w kościele na Skałce wystawiona będzie urna z prochami. Msza żałobna odbędzie się w tej świątyni o godz. 11.00. O godz. 14.00 nastąpi ostatnie pożegnanie na cmentarzu Rakowickim.

Z kolei wieczorem, o godz. 19.00, przed Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się pożegnalny koncert pod hasłem „Skaldowie i Przyjaciele”. Koncert, który poprowadzi Piotr Metz, ma charakter plenerowy i niebiletowany – wezmą w nim udział artyści zaprzyjaźnieni ze Skaldami.

Jacek Zieliński urodził się 6 września w Krakowie. Ukończył liceum muzyczne w klasie skrzypiec, studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie w klasie altówki. Był wszechstronnie utalentowanym artystą, występował zarówno jako wokalista, trębacz, skrzypek, jak i aranżer. Od roku 1965 był członkiem zespołu Skaldowie, współpracował z Piwnicą pod Baranami.

29 czerwca 2006 roku został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego Złotym Medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis”, natomiast 14 stycznia 2014 roku – Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia artystyczne.

Zmarł w poniedziałek, 6 maja. Miał 78 lat.
Źródło www.krakow.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl