Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
18.05.2024 | Czytano: 283

Maria Klaman czwartą zastępczynią prezydenta Krakowa

Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski przedstawił swoją czwartą zastępczynię – Marię Klaman. Będzie odpowiedzialna za działania miasta w zakresie edukacji, polityki społecznej i mieszkalnictwa.

Maria Klaman czwartą zastępczynią prezydenta Krakowa
Będziemy realizować program zawarty w porozumieniu Nowej Lewicy z Aleksandrem Miszalskim – powiedziała Maria Klaman.

Nowa zastępczyni prezydenta podkreśliła, że najważniejsze są mieszkanki i mieszkańcy, dlatego chce położyć nacisk na rozwój wszystkich narzędzi partycypacyjnych. – Będę osobą, która chce łączyć i zapraszam wszystkie środowiska do współpracy – dodała.

 Maria Klaman urodziła się 10 sierpnia 1985 r. Jest menedżerką, edukatorką i trenerką. Inicjowała i koordynowała projekty w samorządach lokalnych, organizacjach pozarządowych oraz instytucjach kultury w Gdańsku, Warszawie i Sopocie. Jest członkinią Nowej Lewicy. Była mentorką w kampanii edukacyjnej „Kobiety na wybory” (2024), rzeczniczką i koordynatorką działań operacyjnych w Stowarzyszeniu Ruch Samorządowy „TAK! Dla Polski”.

Sprawowała funkcję kierowniczki referatu Biura ds. Współpracy Samorządowej i Repatriacji w Urzędzie Miasta Sopotu. Była szefową programu rozwojowego „Szkoła liderów politycznych dla samorządowców, liderów i liderek organizacji pozarządowych, aktywistów, posłów i posłanek”, menedżerką i trenerką w programie edukacji politycznej „Akademia demokracji socjalnej” dla lewicowych działaczek i działaczy, współorganizowanym przez Fundację im. Friedricha Eberta, Krytykę Polityczną, Global.Lab, Fundację ICRA, Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a i Fundację Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae”, Szkołę Liderów.

Pracowała jako redaktorka i sekretarz redakcji „Polish Theatre Journal” w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Była koordynatorką projektów w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”, trenerką w Fundacji Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, szefową Świetlicy Krytyki Politycznej w Gdańsku i współorganizatorką gdańskich Manif.

Maria Klaman jako mentorka, edukatorka i trenerka, była zaangażowana w programach szkoleniowych i rozwojowych dla urzędników, samorządowców, członków organizacji pozarządowych, aktywistów, młodzieży, rad seniorów, animatorów i pracowników instytucji kultury. Ich tematyka obejmowała zakres partycypacji społecznej, edukacji obywatelskiej, polityki senioralnej, animacji kultury, zarządzania zespołem, komunikacji w zespole, komunikacji i marketingu, rozwoju społeczności lokalnych, budowania partnerstw, realizowanych między innymi dla Fundacji im. Friedricha Eberta, Instytutu Adama Mickiewicza, Szkoły Liderów, Fundacji Gdańskiej, Europejskiego Centrum Solidarności, Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, Fundacji Batorego, Fundacji Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. Była moderatorką debat i koordynatorką projektów poświęconych tematyce edukacji, kultury, polityki miejskiej, polityki senioralnej, demokracji, partycypacji obywatelskiej. Jest pomysłodawczynią, redaktorką i współautorką książki „Partycypacja. Przewodnik Krytyki Politycznej”.

Wykształcenie:
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie: MBA in Community Management (w trakcie)
  • Uniwersytet Gdański: filologia polska (specjalizacja edytorska i nauczycielska)
  • Uniwersytet Gdański: filozofia
  • Polska Akademia Nauk: studia podyplomowe (Gender Studies)
  • Game Changers Academy: program rozwoju liderów.
Źródło www.krakow.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl