Pewne jest, że na trasie będzie co podziwiać – zmagania rozpoczną się w zapierającej dech w piersiach Niedzicy, a po drodze kolarze przejadą przez liczne podjazdy w pięknych okolicznościach przyrody. Na trasie znów znalazły się dwie premie górskie (Kamienica, Popradowa Niżna) – liderem w tej klasyfikacji jest Włoch Pietro Mattio, od dwóch dni jadący w zielonej koszulce, mający sporą przewagę.
Pomimo wielu podjazdów, niewykluczone, że w Jaśle obejrzymy widowiskowy finisz sprinterów. Dzisiejszy etap będzie bowiem dla nich jedyną okazją do powalczenia o wygraną. Z pewnością bardzo zmotywowani będą Brytyjczycy, którzy mimo aktywnej jazdy nie triumfowali jeszcze na etapie. Polscy kibice mogą trzymać kciuki za Radosława Frątczaka z reprezentacji kraju, który w ubiegłym roku zafiniszował na 2. pozycji w Tour de l'Avenir!
Zapowiada się ekscytujące 175 kilometrów ścigania, z walką na podjazdach i wieloma zwrotami akcji. ORLEN Wyścig Narodów 2024 zdążył nas już do tego przyzwyczaić!
Dzisiejszy etap będzie transmitowany między innymi w TVP Sport i Eurosport Playerze od 14:45.




















