Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
15.05.2024 | Czytano: 187

Emila Kroczek najlepsza w konkursie „Mój Las”

Emilia Kroczek – uczennica Zespołu Szkół w Starym Sączu napisała pracę pt. „Las a społeczeństwo” i zdobyła I miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las”.

Emila Kroczek najlepsza w konkursie „Mój Las”
Praca została napisana pod kierunkiem dyrektora ZS w Starym Sączu Grzegorza Skalskiego i została zakwalifikowana do etapu centralnego
 
Konkurs „Mój Las” organizowany jest przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody od 1986 r. Partnerem konkursu jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.
 
- Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska – mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski. - Konkurs odbywa się w dwóch etapach: regionalnym (I etap) i centralnym (II etap). W konkursie biorą udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Tematyka prac konkursowych dotyczy szeroko rozumianej ochrony przyrody i środowiska, pracy leśników, gospodarki leśnej oraz wykorzystania surowca drzewnego.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl