Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
11.05.2024 | Czytano: 134

Pomaganie przez wymienianie! Kolejna edycja Wymiany Sąsiedzkiej w Galerii Bronowice

Podczas wiosennych porządków często okazuje się, że nasza szafa wypełniona jest nienoszonymi już ubraniami, półki uginają się od przeczytanych książek, a w kącie leżą zapomniane przez dzieci zabawki. Wszystkie zbędne rzeczy mogą jednak znaleźć nowych właścicieli.

Pomaganie przez wymienianie! Kolejna edycja Wymiany Sąsiedzkiej w Galerii Bronowice
Wczoraj i dziś w Galerii Bronowice odbywa się kolejna edycja, dobrze już znanej Krakowianom, Wymiany Sąsiedzkiej, dzięki której możemy również pomóc środowisku.

Wszyscy odwiedzający Galerię Bronowice mogą wymienić się nieużywanymi rzeczami podczas Wymiany Sąsiedzkiej. Kolejna edycja znanej i lubianej akcji to doskonała okazja, aby dać drugie życie przedmiotom, z których już nie korzystamy. Ubrania, które przestaliśmy nosić, zabawki, z których wyrosły dzieci, przeczytane książki, czy kwiaty doniczkowe – wszystko to możemy przynieść i wymienić na zasadzie 1:1, pamiętając jedynie o tym, aby rzeczy były w dobrym stanie. W wydarzeniu można wziąć udział na kilka sposobów, odwiedzając 3 różne strefy.

STREFA WYMIENIAMY

W wydarzeniu może wziąć udział każda osoba, która przyniesie ze sobą coś na wymianę, działającą na zasadzie 1:1.

Brak rzeczy na wymianę nie stanowi jednak przeszkody, aby w niej uczestniczyć. Możemy również przynieść karmę i akcesoria dla podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (lista potrzebnych produktów jest dostępna na stronie Galerii Bronowice). W zamian za pomoc z Punktu Wymian będziemy mogli zabrać dowolną rzecz dla siebie.

A co jeśli chcemy jedynie oddać nadmiar swoich rzeczy, bez zabierania nowych? Nie ma problemu. Wszystkie przyniesione na Wymianę Sąsiedzką przedmioty po zakończeniu akcji trafią do Charity Shopu w Krakowie, gdzie znajdą nowych właścicieli.

STREFA POMAGAMY

Ideą Wymiany Sąsiedzkiej jest nadawanie rzeczom drugiego życia, ale nie tylko! Biorąc udział w wydarzeniu, możemy również zadbać o planetę oraz przyczynić się do pomocy zwierzętom. Niepotrzebne tekstylia można przynieść także do Strefy Pomagamy. Uczestnicy, którzy dostarczą 10 kg odzieży, otrzymają karty podarunkowe o wartości 30 zł do sklepów w Galerii Bronowice. Ubrania zostaną przekazane platformie Ubrania Do Oddania, która zadba, aby wprowadzić je ponownie w obieg. Dodatkowo za każdy kilogram, UDO przeznaczy 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Otwarte Klatki.  

STREFA ODNAWIAMY 

11 maja, w godzinach trwania akcji, dostępna będzie dodatkowa Strefa Odnawiamy. Klienci Galerii Bronowice, którzy w czasie trwania Wymiany Sąsiedzkiej zrobią zakupy za min. 50 zł i okażą paragon, będą mogli skorzystać z bezpłatnego serwisu obuwia. Usługi, jakie będą wykonywane to czyszczenie butów z zewnątrz, czyszczenie podeszwy od boku, wymiana sznurowadeł oraz małe podmalowania (czubki buta, zdarte elementy).

Wymiana Sąsiedzka odbywa się w Galerii Bronowice na poziomie 0 (nieopodal perfumerii Douglas). Kto nie zdążył wczoraj dziś może przyjść w godzinach od 12:00 do 18:00
 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl