Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
07.05.2024 | Czytano: 142

Zmiany organizacji ruchu w okolicy węzła Modlnica

Dzisiaj zmienia się organizacja ruchu na drodze krajowej nr 94 w okolicy węzła Modlnica (IV obwodnica Krakowa). Na odcinku ok. 500 m zamkniete zostaną na obu jezdniach -w kierunku węzła Modlnica i w kierunku Katowic lewe pasy ruchu.

Zmiany organizacji ruchu w okolicy węzła Modlnica
W pbu kierunkach ruch odbywać się będzie prawymi pasami oraz pasem do zjazdu w kieruneku węzła Modlnica i pasem do włączania się, w kierunku Katowic.

Na środku drogi, w pasie rozdziału między jezdniami budowana będzie podpora pośrednia, tymczasowa, wykorzystywana podczas budowy kładki. Fundamenty i przyczółki przyszłego przejścia nad DK94 są gotowe. Stalowa konstrukcja kładki jest już na placu budowy.

Taka organizacja ruchu potrwa do końca września.
 

Kładka dla pieszych
Mieszkańcy gminy Wielka Wieś przechodzący między ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy korzystają dziś z dwóch przejść dla pieszych, umieszczonych na zjazdach łączących ul. Częstochowską z północną obwodnicą Krakowa. Pobliski fragment IV obwodnicy Krakowa między węzłami Modlnica i Modlniczka to droga krajowa nr 94. W przyszłości ta trasa stanie się częścią S52.
Zgodnie z przepisami na drogach ekspresowych i prowadzących do nich łącznicach nie może być przejść dla pieszych. S52 będzie się łączyła z ul. Częstochowską właśnie na węźle Modlnica. Na nowych łącznicach nie będą mogli poruszać się piesi. Dlatego też chcąc zachować możliwość przejścia pieszych i przejazdu rowerzystów Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad buduje ok. 400 m na zachód od ul. Częstochowskiej kładkę.
Kładka będzie miała 70 m długości i 4 m szerokości. Planowany termin zakończenia budowy to listopad.

Źródło GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl