Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
05.05.2024 | Czytano: 168

Suska Majówka

W Suchej Beskidzkiej w ramach Suskiej Majówki odbyło się spotkanie profilaktyczne, w którym wzięli udział policjanci, strażacy i goprowcy, ratownicy medyczni, a także funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Głównym tematem była pierwsza pomoc, a przede wszystkim nauka udzielania pierwszej pomocy drugiej osobie już od najmłodszych lat.

Na suskim Rynku staneły stoiska Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, Państwowej Straż Pożarna w Suchej Beskidzkiej wraz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu powiatu suskiego, w tym Miasta Sucha Beskidzka, Makowa Podhalańskiego, Sidziny wraz z młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi. Przybyli również ratownicy GOPR z Grupy Beskidzkiej oraz Straż Ochrony Kolei. Profilaktykę dla wszystkich odwiedzających spotkanie przygotowało też Sanepid.

Na stoiskach straży pożarnych oraz ratowników GOPR i ZOZ Sucha Beskidzka każdy mógł posłuchać i poćwiczyć udzielania pierwszej pomocy, która może być potrzebna zawsze i wszędzie – w domu, na spacerze lub podczas wycieczki w górach. W największym stopniu korzystali najmłodsi, jednakże będący na miejscu rodzice lub opiekunowie, również mieli okazje poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.

Do dyspozycji wszystkich słuchaczy były manekiny, a także elementy znajdujące się w każdej apteczce. Dodatkowo słuchacze mieli możliwość obejrzenia pojazdów służbowych, a dzięki obecności OSP Stryszawa oraz Sidzina, najmłodsi mogli pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni i wspiąć się na ściankę wspinaczkową.

Dziejsze wydarzenie było juz drugim tego typu spotkaniem zorganizowanym przez suskich mundurowych. Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji spotkania, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się zorganizować podobną akcję w czasie trwania Suskiej Majówki 

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl