Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
04.05.2024 | Czytano: 217

Modernizacja trasy Wadowice – Sucha Beskidzka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła czwarty w ostatnim czasie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 28. Ostatnie postępowanie obejmuje odcinek od Wadowic do Suchej Beskidzkiej.

Modernizacja trasy Wadowice – Sucha Beskidzka
Modernizacja 

Zadaniem wykonawców będzie przygotowanie całościowego projektu przebudowy tego prawie 20 km odcinka. W ramach tych prac powstanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe, następnie zostanie złożony wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Kolejny etap to przygotowane Koncepcji programowej uszczegóławiającej założenia inwestycji oraz projekt budowlany. Dzięki temu będzie można przygotować wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowych (ZRID). Wykonawca na przeprowadzenie tych prac i uzyskanie ZRID będzie miał 89 miesięcy.  

Celem modernizacji trasy jest poprawa jej parametrów technicznych i zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Droga zostanie dostosowana do obciążeń 11,5 t/oś. 

Wadowice – Sucha Beskidzka 

Na 19,6 km odcinku planujemy przebudowę 12 przepustów i jednego mostu w Suchej Beskidzkiej na Stryszawce, wybudowanego w 1982 roku. GDDKiA zamierza również przebudować 24 skrzyżowania. Zgodnie z wynikami Generalnego Pomiaru Ruchu przeprowadzonego w latach 2020-2021 każdego dnia tym odcinkiem przejeżdża ponad 11 tysięcy samochodów.

Czwarty odcinek 

23 kwietnia ogłoszono przetarg na rozbudowę odcinka DK28 między Kasiną Wielką a Limanową. Oferty można składać do 28 maja. 30 kwietnia ogłoszono przetargi na rozbudowę odcinków między Białką i Skomielną Białą oraz Limanową i Chełmcem. Czas na zożenie ofert to odpowiednio do 5 i 4 czerwca. 

Współpraca z Województwem Małopolskim 

Zakres możliwej modernizacji odcinka DK28 między Skomielną Białą a Kasiną Wielką to część przygotowywanego przez Województwo Małopolskie opracowania studium komunikacyjnego Mszany Dolnej. Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy GDDKiA a samorządem region prowadzi kompleksową analizę uwarunkowań komunikacyjnych Mszany Dolnej i jej okolic. 
Źródło mat. prasowe GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl