Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
30.04.2024 | Czytano: 31

Koniec sezonu narciarskiego w Tatrach

Ze względów przyrodniczych, w poniedziałek 29 kwietnia - obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego został zamknięty dla uprawiania wszelkich form narciarstwa - w tym turystyki narciarskiej, narciarstwa ekstremalnego i zjazdowego. Sa jednak dwa wyjątki.

Dla turystyki narciarskiej otwarta pozostanie trasa narciarska w Kotle Gąsienicowym i szlak podejściowy dla skiturowców obok niej (do momentu zamknięcia trasy przez PKL) oraz czerwony szlak Czarny Staw pod Rysami - Rysy. 

"Sytuacja śniegowa w wyższych partiach Tatr nadal cieszy narciarzy, ale przyroda wyraźnie dopomina się o spokój. Świstaki zaczęły wykopywać się z nor, niedźwiedzie są coraz bardziej aktywne. W strefie hal i kosodrzewiny do lęgów przystąpią siwerniaki, czeczotki, podróżniczki i cietrzewie – gatunki ptaków wymagające szczególnej ochrony. Samice wielu gatunków zwierząt wkrótce wydadzą na świat młode. W tej sytuacji sprawą absolutnie priorytetową dla służb Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zapewnienie im spokoju" - wyjaśnia w komunikacie TPN. 

s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl