Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
29.04.2024 | Czytano: 508

Poszukiwana Polka i deportowany Polak wrócili do ojczyzny

Oboje byli poszukiwani przez polski wymiar sprawiedliwości. Dane kobiety widniały w bazach danych, jako osoby poszukiwanej za oszustwo. Natomiast mężczyzna został deportowany z Królestwa Niderlandów.

Poszukiwana Polka i deportowany Polak wrócili do ojczyzny
Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach zatrzymali Polkę, która przyleciała z Wielkiej Brytanii. 42-latka wywodząca się z powiatu mikołowskiego, poszukiwana była listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Wodzisławiu Śląskim, w celu zatrzymania i przymusowego doprowadzenia do aresztu śledczego oraz Prokuraturę Rejonową Gliwice-Zachód, by ustalić miejsce jej pobytu do celów prawnych. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji służbowej zatrzymana kobieta została przekazana policjantom z KP Zabierzów, celem osadzenia w areszcie śledczym.

Z Królestwa Niderlandów do Krakowa-Balic przyleciał deportowany 29-letni obywatel RP. Mężczyzna pochodzący z Dolnego Śląska około dwóch tygodni temu wyjechał do Niderlandów w celach biznesowych. Podczas pobytu został skontrolowany przez tamtejszą Policję i zatrzymany. Przyczyną deportacji do Polski miał być nielegalny pobyt Polaka na terytorium Królestwa Niderlandów.

 
Źródło Straż Graniczna

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl