Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
24.04.2024 | Czytano: 304

Wielkie motorsportowe emocje

Już w dniach od 6 do 8 czerwca Małopolska będzie gościć najszybszych kierowców w Polsce i Europie Centralnej. To wszystko za sprawą kolejnej edycji Valvoline Rajdu Małopolski, będącego ponownie częścią Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a od tego roku także rundą Rajdowych Mistrzostw Strefy Europy Centralnej

mat. prasowe organizatora
mat. prasowe organizatora
Partnerem głównym wydarzenia jak co roku będzie Województwo Małopolskie. 

Dobra współpraca organizatorów Valvoline Rajdu Małopolski z władzami województwa została doceniona podczas zeszłorocznej edycji zawodów. Województwo Małopolskie kontynuuje wspieranie tego stale rosnącego wydarzenia motorsportowego jako partner główny. Zeszłoroczna impreza, która przywróciła Małopolsce rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po ponad 15 latach, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zawodników oraz kibiców. To pokazuje jak bardzo brakowało w tym regionie motorsportowego wydarzenia na tym poziomie. 

– Szanowni Państwo! Małopolska to region, gdzie sport ma stałe i ważne miejsce w życiu mieszkańców, a samorząd województwa wspiera i promuje zarówno zawodniczą, jak i rekreacyjną aktywność sportową. Dlatego cieszę się, że Województwo Małopolskie kolejny raz jest partnerem głównym Valvoline Rajdu Małopolski. Wsparcie tego rodzaju przedsięwzięć znakomicie wpisuje się w strategię wzmacniania wizerunku sportowej marki Małopolska. Ubiegłoroczny Rajd przebiegał przez malownicze miejscowości powiatów suskiego i wadowickiego, które przez kilka dni zapewniały nie tylko sportowe emocje, ale oferowały także różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. W tym roku będzie podobnie. Bo Valvoline Rajd Małopolski to wydarznie, które wpisało się już w regionalny kalendarz sportowych wydarzeń. Ze względu na charakterystykę trasy i panującą atmosferę, impreza ta cieszy się sympatią zawodników, a emocje sportowe w połączeniu z walorami turystycznymi Małopolski ściągają w okolice Makowa Podhalańskiego i Wadowic kibiców z całego kraju.

– Zachęcam wszystkich miłośników sportów motorowych oraz mieszkańców, jak i odwiedzających region gości do dopingu podczas Rajdu. Zawodnikom życzę bezpiecznej jazdy oraz wspaniałych wyników sportowych. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do pięknej i gościnnej Małopolski! – wypowiada się Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego. 

– W poprzednim sezonie mieliśmy na liście startowej niemal 120 załóg, wokół oesów gromadziły się całe rodziny, przyjechało mnóstwo kibiców z całej Polski. Przyjeżdżający na nasze wydarzenie według wyliczeń zostawili ponad 2 miliony złotych dla lokalnej społeczności, a samo wydarzenie przyniosło ponad 14 milionów złotych zwrotu medialnego. Nie udałoby nam się zrobić takiego rajdu bez wsparcia i zaufania partnera głównego, jakim jest Województwo Małopolskie. W tym sezonie wchodzimy z naszą imprezą do bardziej międzynarodowego motorsportowego grona, stając się jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Strefy Europy Centralnej. Cieszę się, że ta dobra współpraca z władzami województwa będzie kontynuowana. Małopolska zawsze stawiała na sport, mamy tu fantastyczne tereny do organizacji największych wydarzeń – mówi Gabriel Borowy prezes Fundacji Sporty Motorowe, organizatora Valvoline Rajdu Małopolski. 

Valvoline Rajd Małopolski 2024 zostanie rozegrany w dniach 6 – 8 czerwca. Na zawodników oraz kibiców czeka 14 niezwykle szybkich i trudnych technicznie odcinków specjalnych, które na pewno dostarczą wielu emocji. Nowa baza zawodów mieścić się będzie w hotelu Młyn Jacka Hotel&SPA w Wadowicach, gdzie znajdzie się park serwisowy oraz biuro rajdu. Natomiast finałowy etap wraz z Ceremonią Mety, koncertami i innymi atrakcjami, odbędą się w dobrze znanym z poprzednich edycji Makowie Podhalańskim. 

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Fundacja Sporty Motorowe, a promotorem firma GB pro. Zawody wspierają partner tytularny Valvoline, partnerzy główni: Województwo Małopolskie, Złomex, RMF FM, Motowizja i Młyn Jacka Hotel&SPA, a także pozostali partnerzy. Rajd rozegrany zostanie w dniach 6 – 8 czerwca 2024 roku jako trzecia runda sezonu RSMP, trzecia runda FIA CEZ, trzecia runda Historycznych RSMP oraz trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Południa. Więcej na www.rajdmalopolski.pl.


Zobacz nasze relacje z poprzednich edycji Rajdu Małopolski 

Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl