Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
19.04.2024 | Czytano: 413

Nie dla Targów Łowiectwa – apel Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt protestuje przeciwko organizacji kolejnej edycji Targów Łowiectwa Hunt Expo, które mają rozpocząć się już dziś w Krakowie i apeluje o bojkot tego wydarzenia.

fb.com/KrakowskieStowarzyszenieObronyZwierzat
fb.com/KrakowskieStowarzyszenieObronyZwierzat
Uważamy, że Targi Łowiectwa są głęboko nieetyczne i szkodliwe, a promocja myślistwa jest jednoznaczna z promowaniem zabijania zwierząt dla rozrywki i przyjemności. Jest to propagowanie agresji i wynaturzeń, czyli zachowań niegodnych cywilizowanego człowieka. Upowszechnianie takiej patologii ma prowadzić do tego, że stanie się ona w odczuciu społecznym czymś zupełnie normalnym, tym bardziej, że wszystko to dzieje się pod obłudnymi i zakłamanymi hasłami miłości do przyrody. Kontakt z przyrodą naprawdę można jednak realizować w inny sposób niż zabijanie niewinnych zwierząt, a w żadnej definicji miłości nie ma mowy o krzywdzeniu i zabijaniu - czytamy w przesłanym komunikacie. - Targi Łowiectwa nakręcają przy tym popyt nie tylko na coraz bardziej wymyślne i krwawe akcesoria służące do mordowania dzikich zwierząt, ale także na produkty z nich pochodzące, takie jak skóry czy futra. A jest to wyjątkowo okrutny biznes, który już dawno powinien zniknąć z naszej przestrzeni publicznej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pod wpływem protestów zainicjowanych przez Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt z patronatu nad Targami Łowiectwa wycofał się Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i mamy nadzieję, że żaden kolejny prezydent nie będzie wspierał tego odrażającego projektu - podkreślają przedstawiciele Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt. - Teraz zachęcamy natomiast Państwa do powszechnego bojkotu Targów Łowiecka i liczymy, że takie wydarzenie, jakim jest Hunt Expo już nigdy więcej nie odbędzie się w naszym mieście.

 
Źródło ​mat. prasowe KSOZ

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl