Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
07.04.2024 | Czytano: 271

Pierwszy rajd motorowerów z Krynicy-Zdroju do Kasiny Wielkiej

W Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej - 2 maja odbędzie się pierwszy rajd motorowerów z Krynicy do Kasiny Wielkiej. O godzinie 9:00 na wieży widokowej na Słotwinach w Krynicy wywieszona zostanie biało-czerwona flaga, która będzie jednocześnie sygnałem do startu rajdu.

fot. Moped Retro
fot. Moped Retro
Uczestnicy będą podzieleni na dwie kategorie: motorowery klasyczne – posiadające pedały i współczesne z pojemnością silnika do 50 cm³. 

Przejazd odbędzie się zaplanowaną trasą z pełnym wsparciem i zabezpieczeniem zespołu organizatora. Uczestnicy rajdu po przyjeździe do Kasiny Wielkiej zainaugurują sezon motocyklowy w Małopolsce. W samo południe w ośrodku sportowo - rekreacyjnym Kasina Ski & Bike Park w Kasinie Wielkiej rozpocznie się rodzinny Piknik Retro, na który zaproszeni są także właściciele starych samochodów i motocykli.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli zwiedzić Muzeum motorowerów Moped - wystawę powstałą dzięki wieloletniej pasji dwóch fanów motoryzacji. Od lat fascynowały ich motorowery, szczególnie zabytkowe modele. W najdalszych zakątkach Europy wyszukiwali ciekawe egzemplarze i sprowadzali do siebie, by z troską o wszystkie detale, odrestaurować i przywrócić pierwotny wygląd oraz charakter danego modelu. Tak powstała największa na świecie kolekcja prawie 400 eksponatów, z której na stałej wystawie w Kasinie można podziwiać około 100 z nich. 

Wydarzenia ma charakter imprezy rodzinnej, każdy będzie mógł skorzystać nieodpłatnie z atrakcji zaplanowanych tego dnia. Dla najmłodszych przygotowano strefę animacji oraz retro plac zabaw. Powstaną strefy dla historycznych aut i motocykli. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach i zabawach. Policją przygotowuje warsztaty dla dzieci poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. 


 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl