Sobota, 27 kwietnia | Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława
24.03.2024 | Czytano: 297

5. Półfinał TAURON Hokej Ligi: GieKSa i Unia w finale

W niedzielę odbyła się piąta seria meczów półfinałowych. GKS Katowice pokonał JKH GKS Jastrzębie 2:0 i wygrał serię 4-1. Mistrzowie Polski po raz trzeci z rzędu zagrają w wielkim finale, a dwa ostatnie wygrali. Ich rywalem będzie Re-Plast Unia Oświęcim, która wygrała z GKS Tychy 4:1, a w serii również 4-1. Pierwszy mecz finałowy 2 kwietnia.

W Satelicie znowu było bardzo głośno. Komplet widzów przez całe spotkanie wspierał mistrzów Polski, a oni ich nie zawiedli. W drugiej tercji kibiców uradował Miro Lehtimaki, który pokonał dobrze broniącego w tym spotkaniu Jakuba Lackovicia. Goście z Jastrzębia-Zdroju byli aktywni, oddali sporo strzałów, ale obrońcy z Katowic oraz doświadczony John Murray grali bardzo dobrze. Pod koniec spotkania Bartosz Fraszko ustalił wynik na 2:0. GieKSa triumfowała w serii 4-1 i po raz trzeci z rzędu zagra w finale!

Również w Oświęcimiu gospodarze mieli ogromne wsparcie ze strony fanów. W 5. minucie Kalle Valtola wpakował krążek do siatki. Później przez długi czas żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola aż do trzeciej tercji, w której padły cztery gole. Miejscowi wygrali 4:1 i zagrają w finale. Ostatni raz oświęcimianie walczyli o złoto w sezonie 2021/22. Wtedy też zmierzyli się z GKS Katowice i przegrali w serii 0-4. Pierwszy mecz finałowy odbędzie się 2 kwietnia o godz. 18:30. Poniżej harmonogram finałów. Wszystkie spotkania będą transmitowane w TVP Sport.

Przegranym, czyli JKH i tyszanom pozostała rywalizacja o brąz. Pierwsze spotkanie 2 kwietnia, gra się do dwóch zwycięstw.