Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
03.03.2024 | Czytano: 195

O Wielkanocne Jajo - zapisy na kultowe zawody rozpoczęte!

W tym roku już po raz 25. na Kalatówkach odbędzie się jedna z najbardziej charakterystycznych imprez pod Tatrami - zawody narciarskie na starym sprzęcie O Wielkanocne Jajo. W tym roku zgłoszenia przyjmowane są tylko online - rejestracja już się rozpoczęła a ilość miejsc jest ograniczona!

Co roku od ćwierć wieku w Poniedziałęk Wielkanocny miłośnicy historii, nart i Tatr gromadzą się tłumnie na Kalatówkach w Tatrach. 

Zawody to wyjątkowa okazja by poczuć klimat dawnych czasów i powrócić do korzeni narciarstwa. Zawody na Kalatówkach to nie tylko pasjonująca rywalizacja w dawnym stylu ale także niepowtarzalna atmosfera i wspólna zabawa.

Uczestnicy obowiązkowo przebierają się w stare stylowe ubrania, dzięki którym impreza staje się prawdziwym pokazem mody „vintage”.

Sportowcy wyposażeni w stare drewniane narty, wiązania, buty i bambusowe kije mają okazję sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanej trasie w dwóch konkurencjach: jazda na czas oraz jazda stylowa.

W czasie zawodów nie brakuje zabawy przy góralskiej muzyce, smakołykach serwowanych przez kuchnię Hotelu Górskiego na Kalatówkach a także okazji do świątecznych spotkań towarzyskich.

Szczegółowy program 25. edycji zawodów na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo” imienia Krystyny Behounek znaleźć można w dziale Co Gdzie Kiedy

Zobacz nasze foto-relacje z poprzenich edycji imprezy: O Wielkanocne Jajo na MalopolskaOnline.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl