Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
18.02.2024 | Czytano: 307

Valvoline Rajd Małopolski w Rajdowych Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej

10 rund liczy opublikowany właśnie kalendarz Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej 2024, które rozegrane zostaną na terenach Czech, Słowacji, Austrii, Słowenii, Chorwacji i Polski.

Valvoline Rajd Małopolski w Rajdowych Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej
Dla biało-czerwonych kibiców jest w nim spora niespodzianka, ponieważ do cyklu dołączył Valvoline Rajd Małopolski. Zawody z bazą w Wadowicach będą więc rozgrywane łącznie w ramach czterech serii mistrzowskich: FIA CEZ, RSMP, HRSMP oraz RMP.

Dopiero co organizatorzy Valvoline Rajdu Małopolski opublikowali informację o nowej bazie zlokalizowanej w Wadowicach oraz pobliskim Młyn Jacka Hotel & SPA, a tu kolejna niespodzianka. Czwarta edycja zawodów, która w ubiegłym roku zadebiutowała w randze mistrzostw Polski, dołącza do Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej. 

– Cieszymy się, że możemy wykonać kolejny duży krok do przodu, nad czym pracowaliśmy ostatnie miesiące. Mamy nadzieję, że dołączenie do międzynarodowego cyklu pozwoli nam przybliżyć rajd zagranicznym załogom, które zapraszamy do startu już w dniach 6-8 czerwca 2024. Będzie to dla nas dobry sprawdzian i mam nadzieję, że sprostamy zadaniu. To jednak nie koniec niespodzianek, które – jak co roku – sukcesywnie będziemy odkrywać – mówi Maciej Stabrawa, dyrektor Valvoline Rajdu Małopolski. 

Kalendarz FIA CEZ na rok 2024 liczy łącznie 10 rund. Zmagania rozpocznie czeski Valašská Rally, rozgrywany w dniach 6-7 kwietnia. Następnie załogi pojawią się w Słowacji (24-25.05, Rallye Tatry), a trzecią rundę stanowić będzie Valvoline Rajd Małopolski (6-8.06). Czwartą areną zmagań będzie Austria i Judenburg Rallye (14-15.06), po którym zawodnicy udadzą się do Słowenii na Rally Železniki (29-30.06) i do Słowacji na Rally Košice (13-14.07). Siódmą rundę stanowi drugi polski akcent w kalendarzu, Rajd Rzeszowski (10-11.08). Końcówka sezonu rozegrana zostanie w Chorwacji: 05-07.09 Kumrovec Rally i 28-29.09 Rally Poreč, a finał w Słowenii: Rally Idrija (9-11.11). 
 

 
Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Fundacja Sporty Motorowe, a promotorem firma GB pro. Rajd rozegrany zostanie w dniach 6 – 8 czerwca 2024 roku jako trzecia runda sezonu RSMP, trzecia runda Historycznych RSMP oraz trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Południa. Więcej na www.rajdmalopolski.pl.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl