Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
19.12.2023 | Czytano: 250

Kiermasz świąteczny w Szczawnicy (zdjęcia)

Dużym sukcesem okazała się pierwsza edycja Kiermaszu Bożonarodzeniowego jaki w ostatnią niedzielę odbył się w Szczawnicy. Dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim wystawcy i odwiedzający.

Dawno nie było imprezy tak mocno integrującej szczawniczan, którzy całymi rodzinami przyszli zaopatrzyć się w prezenty i ozdoby świąteczne. Kiermasz odwiedzili także turyści i kuracjusze.

W pięknie ozdobionych, drewnianych domkach, wystawcy przygotowali bogatą i różnorodną ofertę. Można było nabyć min: ozdoby, dekoracje świąteczne, stroiki, rękodzieło, wyroby masarskie, owcze, ciasta, potrawy świąteczne, słodkie przysmaki. Przebojem były pierogi z rydzami i barszcz czerwony przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jaworek.

Był to również czas nie tylko na zakupy ale także do skorzystania z atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o tym wydarzeniu. Najmłodsi mogli uczestniczyć w kreatywnych warsztatach i animacjach świątecznych, przygotowanych przez panie animatorki. Nie zabrakło wspólnego kolędowania wraz z Chórem Dominanta oraz zespołem Wyhajtani. Nadleśnictwo Krościenko przygotowało natomiast piękne i pachnące choinki, które można było zabrać ze sobą do domu.

Kiermasz był okazją do wsparcia lokalnych organizacji działające na terenie Miasta i Gminy Szczawnica.

jd / CKSiP
fot. Zbigniew Lach

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl