Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
21.11.2023 | Czytano: 365

Utrudnienia w Jaworniku

Jutro (w środę) na odcinku około 400 m w okolicy skrzyżowania z DW955 prawy pas ruchu na zakopiance w Jaworniku, na jezdni prowadzącej w kierunku Krakowa zostanie zamknięty.

Utrudnienia w Jaworniku
Wykonywane będą odwierty geologiczne wzdłuż drogi krajowej nr 7. Prace są związane z przygotowaniami do budowy węzła drogowego w Jaworniku i potrwają od 10:00 do 16:00. W tym czasie kierowcy jadący w kierunku Krakowa będą korzystać z jednego, lewego pasa.
 

Budowa węzła w Jaworniku
Projektowany węzeł połączy w bezkolizyjny sposób zakopiankę z DW955 i miejscowością Polanka. Nad DK7 powstanie wiadukt, który po zachodniej stronie poprowadzi do nowego ronda na drodze wojewódzkiej nr 955, a po wschodniej do ronda przy Strefie Aktywności Gospodarczej „Jawornik/Polanka”.
W lutym złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowyc uwarunkowaniach dla węzła w Jaworniku. Jako preferowany przez nas projekt węzła wskazaliśmy wariant nr 4. Po uzyskaniu decyzji będziemy mogli rozpocząć prace związane z przygotowaniem szczegółowego projektu budowlanego węzła 

- informuje GDDKiA

Źródło GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl