Sobota, 20 lipca | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
20.11.2023 | Czytano: 530

Zmiana organizacji ruchu w Gaju

We wtorek zmieniona zostanie organizacja ruchu na zakopiance w Gaju, w okolicy wiaduktu budowanego nad drogą krajową nr 7

Zmiana organizacji ruchu w Gaju
Ruch w obie strony zakopianki będzie nadal prowadzony dwoma pasami ruchu. Kierowcy jadący w kierunku Krakowa lewym pasem na odcinku ok. 300 m zostaną skierowani „pod prąd”, na jezdnię prowadzącą w kierunku Myślenic. Pojazdy poruszające się prawym pasem pojadą dotychczasową jezdnią.

Samochody jadące w kierunku Myślenic pojadą dwoma pasami ruchu, które zostaną na odcinku ok. 300 m przesunięte w prawo, żeby zrobić miejsce dla dodatkowego pasa ruchu dla samochodów jadących w kierunku Krakowa.

Taka organizacja ruchu potrwa do początku grudnia. Będziemy kontynuować prace związane z montażem elementów konstrukcji wiaduktu.
 
Budowa węzła w Gaju
W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł, została sfinansowana ze środków budżetu Państwa.
Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.
 
 
Źródło GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl