Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
12.11.2023 | Czytano: 429

Remonty dróg - sprawdź gdzie spodziewać się utrudnień

W poniedziałek nad ranem rozpocznie się kolejny etap prac związanych z budową węzła w Gaju na zakopiance. Zamknięta przez kilka dni będzie tez droga w Szczereżu w powiecie nowosądeckim.

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krakowych i Autostrad w podkrakowskim Gaju na zakopiance kontynuowany będzie montaż konstrukcji wiaduktu, tym razem nad zachodnią stroną drogi krajowej nr 7. Dlatego od poniedziałku rano do czwartku wieczorem zamknięty będzie fragment jezdni zakopianki prowadzący w kierunku Myślenic. Będzie to około 200-metrowy odcinek.

Samochody jadące w kierunku Myślenic zostaną skierowane na jezdnię wschodnią i będą poruszały się jednym pasem. Pojazdy jadące w kierunku Krakowa również będą miały do dyspozycji tylko jeden, prawy pas (lewym pasem będzie prowadzony ruch w kierunku Myślenic).
 
Budowa węzła w Gaju
W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł, została sfinansowana ze środków budżetu Państwa.
Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.


Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje natomiast, że w dniach od poniedziału do piątku prowadzone będą prace zawiązane z przebudową drogi powiatowej Czarny Potok - Szczereż w miejscowości Szczereż. W związku z tym droga będzie zamknięta dla ruchu.
 
Objazd zamkniętego odcinka drogi możliwy będzie drogą powiatową Łącko - Naszacowice i drogami gminnymi.
 

 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl