Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
22.10.2023 | Czytano: 361

Tunel będzie zamknięty

Tunel pod Luboniem Małym w ciągu drogi ekspresowej S7 czyli popularnej zakopianki służy kierowcom już od prawie roku. W przyszłym tygodniu przeprowadzone w nim będą cykliczne prace serwisowe, które będą wiązały się z zamknięciem obu nitek tunelu w nocy z wtorku na środę (24/25 października).

Tunel będzie zamknięty
Zakres ograniczeń 
Pierwsze prace rozpoczną się w nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 października) w nitce tunelu w kierunku Krakowa. Od 22 do 6 rano ruch będzie prowadzony tylko jednym pasem, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 km/h. Taka sama organizacja ruchu będzie w nocy ze środy na czwartek (25/26 października) na jezdni w kierunku Rabki.
Kluczowe prace serwisowe przeprowadzimy w nocy z wtorku na środę (24/25 października), między 22 a 6 rano. Wtedy, ze względu na zakres prowadzonych prac, zamkniemy całkowicie tunel na zakopiance. Kierowcy będą w tym czasie kierowani na objazdy drogą wojewódzką nr 968 (węzeł Lubień – Mszana Dolna) i drogą krajową nr 28 (Mszana Dolna – węzeł Skomielna Biała). 
 
Tunel to skomplikowane urządzenie
Betonowa konstrukcja zbudowana wewnątrz masywu Lubonia Małego za sprawą zamontowanego w niej wyposażenia tworzy skomplikowane urządzenie techniczne, z wieloma systemami elektronicznymi i własnym oprogramowaniem odpowiadającym za zarządzenia jego infrastrukturą. W tunelu jest m.in. prawie 240 czujników dymu, 100 wentylatorów, prawie 3200 źródeł światła i 170 kamer.
Podczas prac serwisowych sprawdzona będzie wentylacja, instalacja przeciwpożarowa i pozostała infrastruktura techniczna: zasilanie, oświetlenie, sterowanie, monitoring oraz łączność. Przeprowadzona będzie też aktualizacja systemu odpowiadającego za zarządzanie tunelem. 

 
Źródło GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl