Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
30.09.2023 | Czytano: 304

Symboliczne otwarcie mostów w Dębnie i Szlembarku (zdjęcia)

Za nami symboliczny odbiór inwestycji w Dębnie i Szlembarku w powiecie nowotarskim na drodze wojewódzkiej 969. Powstały tu dwa mosty i ścieżka rowerowa. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 33,5 miliona złotych.

Otwarcie mostów w Dębnie i Szlembarku
W piątkowej konferencji prasowej uczestniczyli: senator Jan Hamerski, posłowie Anna Paluch i Patryk Wicher, marszałek Małopolski Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka, wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch, członek zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, radny powiatowy Tomasz Hamerski, przedstawiciel wykonawcy oraz dyrekcja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski rozpoczął wydarzenie od minuty ciszy dla uczczenia ofiar tragicznego wypadku z 17 grudnia 1964 roku. Jadący z Nowego Sącza do Nowego Targu samochód ciężarowy wpadł w poślizg i uderzając w drewnianą wtedy konstrukcję mostu spadł do Dunajca. W wypadku zginęło 10 osób.

- Nie otwieramy mostu, bo ruch na nim został uruchomiony już jakiś czas temu, zgodnie z zapowiedzią przed III Igrzyskami Europejskimi. To ogromna i solidna konstrukcja – 220 m długości, blisko 13,5 m szerokości, obok nowa ścieżka rowerowa. Powstało tu ciekawe rozwiązanie, a mianowicie ruch samochody w żaden sposób nie koliduje z ruchem rowerowym. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy brali udział w tym projekcie. Jestem przekonany, że dla wszystkich użytkowników tego węzła drogowo-ścieżkowo-rowerowego to bardzo ważna inwestycja - powiedział marszałek Małopolski Witold Kozłowski.
Źródło UMWM, r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl