Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
23.07.2023 | Czytano: 115

Święto Borówki w skansenie w Zubrzycy Górnej po raz 21

21. Święto Borówki w Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górne to największa, cykliczna impreza plenerowa o charakterze folklorystycznym odbywająca się w orawski muzeum na wolnym powietrzu. Tegoroczna edycja odbędzie się j 30 lipca, od godz. 11.30.

Towarzyszą jej pokazy warsztatowe różnych zajęć gospodarskich, degustacje dań regionalnych, występy teatralne i inscenizacje, taniec i muzyka, swoje wyroby prezentują twórcy ludowi z regionu Orawy i nie tylko. Stoiska mają także BgPN, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Nowy Targ oraz rozmaite stowarzyszenia z Podtatrza, swój udział zapowiedziało aż 7 kół gospodyń wiejskich.

Ponadto w trakcie imprezy otwarte zostaną trzy wystawy czasowe: „Cztery siostry” (przygotowana przez Babiogórski Park Narodowy), wystawa rzeźby Józefa Wrony oraz wystawa poświęcona twórczości Moniki Tlałki.

Odbędzie się także coroczny konkurs wiedzy o Orawie i muzeum, zaś dla spragnionych nieco spokojniejszych tonów i poszukujących chwili oddechu wśród gwaru, w kościele MB Śnieżnej w skansenie odbędzie się koncert w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej.

W tym roku w związku z obchodami 100-lecia Lasów Państwowych oraz 100. Rocznicą powstania Ochotniczych Straży Pożarnych w Zubrzycy Dolnej i Górnej muzeum wraz partnerami z przygotowało też rozmaite dodatkowe pokazy, konkursy i inne atrakcje.

Szczegółowy program można znaleźć na www.orawa.eu
Zachęcamy także do śledzenia muzeum w mediach społecznościowych: https://www.instagram.com/orawaskansen/ oraz https://www.facebook.com/OrawaSkansenOfficial

Mat. prasowe, r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl