Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
02.05.2023 | Czytano: 124

Koncertowa Majówka w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Przy wypełnionym do ostatniego miejsca amfiteatrze, w poniedziałek 1 maja odbyło się widowisko zatytułowane „Abba & Queen Forever”.

Było to show muzyczno-taneczne łączące muzykę obu zespołów z symfonicznymi aranżacjami, z udziałem solistów, chóru i orkiestry Stowarzyszenia Meloarte. Na scenie pojawiło się 40 artystów, którzy przez godzinę zabawiali rabczańską publiczność światowymi hitami Abby i Queen - i nie tylko – w nieco innym, niż znamy, wydaniu. Pod muszlą zabrzmiały takie hity jak: Bohemian Rapsody, We Will Rock You, We Are The Champions, Dancing Queen, Mamma Mia, SOS, Waterloo. Specjalnie na tę okazję Stowarzyszenie Meloarte przygotowało aranż Tanga Roxanne z musicalu Moulin Rouge w autorskiej aranżacji Michała Dziewińskiego. Całość pokazu dopełniły gra świateł, charakteryzacja wykonawców oraz stroje zaprojektowane przez stylistkę Monikę Sajdak.

Gośćmi specjalnymi byli: Michał Dziewiński – perkusja, Kinga Bocheńska-Szostak – skrzypce, Damian Mirocha - gitara elektryczna oraz tancerze Studia Finezz i Akademii Tańca Nowy Targ. Wydarzenie poprowadziła Dagmara Książek – Lisicka. O tym, jak bardzo występ się podoba, świadczyły wielkie brawa i potrójny bis na życzenie publiczności. Po występie burmistrz Leszek Świder i dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara wręczyli artystom zasłużone podziękowania i kwiaty.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl