Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
03.02.2023 | Czytano: 294

Rusza budowa akademików WSB-NLU. Nowa inwestycja podniesie komfort studenckiego życia

Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu oficjalnie ruszyła z budową nowego kampusu uczelni. P

odpisano umowę z wykonawcą, który będzie odpowiedzialny za postawienie nowych akademików uczelni. To znacznie poszerzy możliwości mieszkaniowe studentów, ale też i wykładowców. Nowoczesne budynki sprawią, że nowosądeckie miasteczko akademickie rozrośnie się jeszcze bardziej.

W środę, 1 lutego 2023 r. na teren rozrastającego się kampusu weszła ekipa fachowców. Co wiadomo o nowym akademiku?

Wykonawcą inwestycji jest sądecki przedsiębiorca - Tadeusz Pióro. Pierwszy etap zostanie oddany w maju 2024 r., czyli za nieco ponad rok. Baza noclegowa przeznaczona będzie dla łącznie 180 osób, w pierwszym etapie dla 120 osób, a dodatkowo projekt zakłada również powstanie nowoczesnych sal naukowych, rozszerzonego kampusu i tarasu na dachu, który będzie idealnym miejscem do studenckiego odpoczynku. Pierwszy etap będzie kosztować ok. 23,6 mln złotych.

Jak będzie wyglądać akademik WSB-NLU?
O planach inwestycji nowosądeckiej uczelni wiadomo już sporo. A studenci nie kryją zachwytu. Akademik będzie mieścić się na pięciu piętrach, a do dyspozycji będą m.in. pokoje dwu- oraz trzyosobowe, a także coś dla osób, które cenią sobie własne towarzystwo - pokoje jednoosobowe. Pokoje akademickie będą wyposażone w łazienki, przedpokoje z aneksem kuchennym. Całość w wysokim, hotelowym standardzie. Oprócz tego, do dyspozycji studentów WSB-NLU będzie również kuchnia otwarta i zaplecze gospodarcze.

Najnowocześniejszy akademik dla studentów - budowa ruszyła
– Nasza uczelnia od dłuższego czasu realizuje różne wizje. Projekt akademika jest dla mnie niezwykle ważny i mnie cieszy. To potwierdzenie naszego rozwoju, ale też ogromne ułatwienie dla studentów, którzy będą mieć możliwość zakwaterować się w najnowocześniejszym akademiku w Polsce – mówi dr Dariusz Woźniak, prof. WSB-NLU, rektor Uczelni.

Jak dodaje kanclerz nowosądeckiej uczelni - Przemysław Bochenek, pierwsze pomysły oraz koncepcje zostały przedstawione podczas jubileuszowych obchodów uczelni. 30-lecie WSB-NLU zbiegło się w czasie z nowymi inwestycjami, do których należy nie tylko budowa kampusu, ale też uruchomienie nowych kierunków - jednolitych studiów magisterskich z Prawa oraz rozbudowa bazy dydaktycznej uczelni.
Źródło mat. prasowe WSB-NLU

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl