Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
25.12.2022 | Czytano: 177

To ostatni moment na znalezienie atrakcyjnych noclegów

Właściciele noclegów zlokalizowanych na południu Polski przygotowują się na zimowe oblężenie turystów. Znalezienie kwatery na okres świąteczny lub Sylwestra już graniczy z cudem, a przed nami ferie – szczyt zimowych urlopów.

To ostatni moment na znalezienie atrakcyjnych noclegów
Nie warto zwlekać z poszukiwaniem noclegów na ten czas, bo jak podaje OLX każde aktywne ogłoszenie, w samym tylko listopadzie, wyświetlane było prawie 200 razy i otrzymywało średnio 24 odpowiedzi.

Jak wynika z badania zrealizowanego przez Danae na zlecenie OLX, najważniejszym kryterium wyboru noclegu pozostaje cena. Deklaruje tak 62 proc. badanych*. Z drugiej strony, jak podaje największy serwis ogłoszeniowy w Polsce, wśród najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę fraz, znajdują się – domek w górach, czy apartament z jacuzzi. Pozwala to wyciągnąć wniosek, że o ile deklarujemy, że cena jest istotnym kryterium wyboru, to jeśli znajdziemy interesujący nas i spełniający nasze oczekiwania nocleg, jesteśmy w stanie zapłacić za niego więcej.

Zdążyć przed szczytem
Jak podaje OLX, szczyt zainteresowań zimową bazą noclegową przypada na styczeń. W tym okresie, w 2022 roku kategoria Noclegi odnotowała ponad 620 tysięcy użytkowników (dane Gemius 2021/2022). Jednak ożywienie widoczne jest zdecydowanie wcześniej. Doskonale ilustrują to wyniki wyszukiwań, dotyczących najpopularniejszych w tym sezonie miejscowości. Tylko w październiku i listopadzie noclegów w Zakopanem poszukiwano ponad 360 tysięcy razy, w Karpaczu 94 tysiące razy, a w Wiśle 81 tysięcy. Dlatego też ci, którzy planują urlop na południu Polski, a jeszcze ich nie zarezerwowali, powinni jak najszybciej rozpocząć poszukiwania. Atrakcyjne i dobrze zlokalizowane noclegi znikają w bardzo szybkim tempie.

Jakich noclegów poszukujemy?
Domek w górach, apartament, czy apartament z jacuzzi – najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę frazy – często są dla turystów punktem wyjścia do zweryfikowania dostępnych ofert. Okazuje się jednak, że to nie jacuzzi, a łazienka, jest najważniejszym kryterium wyboru. Ta powinna być oczywiście na wyłączność gości. Nie jest też zaskoczeniem, że miejsca noclegowe, w których nie ma dostępu do Wi-Fi, cieszą się mniejszym zainteresowaniem. Łazienka, Wi-Fi i wyżywienie to dość oczywiste wymagania w stosunku do ofert noclegowych. Ciekawsze są te, które mogą zaskakiwać. I nie chodzi o parking, którego oczekujemy w standardzie, czy telewizor, którego nie powinno zabraknąć w pokoju. Równie pożądanymi są taras z ładnym widokiem, zaplecze kuchenne, basen lub spa, czy czynna całą dobę recepcja. A zimą istotne znaczenie ma również bliskość stoku narciarskiego, czy trasy biegowej. Coraz więcej turystów zwraca również uwagę na to, czy miejsce, w którym planują spędzić urlop, jest przyjazne zwierzętom.

Ważnymi kryteriami wyboru noclegów, poza ceną i lokalizacją, są lokalne atrakcje turystyczne (32 proc. badanych) oraz otoczenie natury (30 proc. badanych)**. To najlepszy dowód na to, że staliśmy się pasjonatami aktywnej turystyki. Zimą jej uprawianie, zwłaszcza w górach, wymaga dobrej kondycji i często specjalistycznego sprzętu. Ci, którzy chcą spróbować swoich sił w jej uprawianiu, nie muszą jednak kupować całego wyposażenia. Mogą skorzystać z wypożyczalni na OLX, gdzie znajdą np. raki, czekany, kijki, kaski, czy profesjonalne nosidełka dla dzieci. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku pieszych wycieczek po górach, zawsze należy zachować szczególną ostrożność.

- Turyści, którzy poszukują noclegów, wysoko cenią informacje o udogodnieniach, zarówno tych oczywistych, jak i tych wyróżniających daną ofertę. Im ich więcej, tym chętniej i szybciej podejmują decyzję – mówi Kacper Stelter, doradca biznesowy w kategorii Noclegi OLX. - Dlatego też rekomendujemy wszystkim, którzy umieszczają ogłoszenia na naszym portalu, aby dbali o każdy detal. Od przyciągającego uwagę tytułu począwszy, poprzez atrakcyjne zdjęcia oraz opis noclegu i okolicznych atrakcji, po precyzyjne określenie formy kontaktu. Im więcej szczegółów znajdzie się w ofercie, tym większe prawdopodobieństwo, że spotka się ona z zainteresowaniem.

Szalejąca inflacja nie musi oznaczać rezygnacji z atrakcji podczas urlopu. Trzeba je tylko zaplanować z wyprzedzeniem, poszukać okazji i wykorzystać możliwości. A to oferuje OLX. Na tym największym w Polsce serwisie ogłoszeniowym można znaleźć atrakcyjne noclegi, ale również wypożyczyć sprzęt turystyczny. Nie warto jednak zwlekać z decyzją o rezerwacji na ostatnią chwilę, bo każdy dzień zmniejsza szansę na znalezienie idealnego miejsca na wypoczynek.

*Badanie zrealizowane przez Danae na zlecenie OLX, 2022, "Plany urlopowe Polaków", CAWI, próba n= 1050
** j.w.


mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl