Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
12.12.2022 | Czytano: 217

Ferie z małopolskimi terytorialsami rozpoczęte

81 ochotników stawiło się 10 grudnia na szkolenie podstawowe do 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w podkrakowskiej Rząsce.

Ferie z małopolskimi terytorialsami rozpoczęte
Po przejściu ewidencji kandydaci pobrali ekwipunek i podeszli do testu sprawności fizycznej, podczas którego obowiązywały 3 dyscypliny – marszobieg na dystansie 3 000 m, skłony tułowia w przód oraz ugięcia ramion, czyli tzw. „pompki”. Pierwszy dzień powołania to także szkolenia z zakresu BHP, przepisów prawa dotyczących żołnierzy obrony terytorialnej i ochrony informacji niejawnych.

Wychodząc naprzeciw propozycją kandydatów tym razem szkolenie w ramach "Ferii z 11MBOT" zostało podzielone na dwa terminy. Cześć I w dniach od 10 do 11 grudnia 2022 oraz część II w dniach od 29 stycznia do 11 lutego 2023, dokładnie wtedy kiedy w Małopolsce odbywają się ferie zimowe.

Podczas kolejnych dni „szesnastki” przyszli żołnierze będą szkolić się z taktyki, topografii i strzelectwa na terenie między innymi Garnizonowego Ośrodka Szkoleniowego Pasternik oraz Pustyni Błędowskiej. Na zakończenie czeka ich egzamin sprawdzający, tzw. „pętla taktyczna”. Zwieńczeniem szkolenia będzie uroczysta przysięga wojskowa.

Powołanie w ramach „Ferie z 11MBOT” skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów, studentów, nauczycieli oraz rodziców, którzy zimową przerwę od obowiązków szkolnych chcą wykorzystać w sposób niecodzienny, wręcz wyjątkowy – w wojskowym mundurze.

Po złożeniu przysięgi terytorialsi dalsze szkolenia odbywać będą w w czterech batalionach znajdujących się w Krakowie - Rząsce, Oświęcimiu, Tarnowie i Limanowej.

Kandydaci na terytorialsów którzy mieli inne plany lub z jakiegokolwiek innego powodu nie zapisali się na obecne szkolenie mogą wybrać kolejne powołania do służby. Wystarczy zgłosić się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji (dawne WKU) lub do dedykowanego rekrutera WOT pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i zostać Żołnierzem 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Źródło 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl