Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
15.03.2022 | Czytano: 152

Kolejna agenda Urzędu Marszałkowskiego (zdjęcia)

Zakopiańska lokalizacja terenowego biura Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, to już szósta taka placówka na terenie województwa.

– Naszą dotychczasową współpracę z Podhalem określamy jako bardzo dobrą, dlatego jest uzasadnionym aby jedną z agend zlokalizować na terenie Zakopanego – mówił Witold Kozłowski, marszałek Województwa Małopolskiego.

Marszałek Witold Kozłowski wraz z zastępcą oraz przedstawicielami lokalnych władz samorządowych oraz parlamentarzystami z terenu Podhala uroczyście otworzyli nową zamiejscową agendę Urzędu Marszałkowskiego.

– To już szósta agenda zamiejscowa Urzędu Marszałkowskiego. Wcześniej otworzyliśmy nowe agendy w Nowym Targu i Miechowie, a dzisiaj uroczyście otwieramy w Zakopanem – mówił Witold Kozłowski.

Biura terenowe mają nie tylko przybliżyć urząd mieszkańcom Podhala, ale przede wszystkim usprawnić współpracę. Dojazd do krakowskiej siedziby do niedawna zajmował kilka godzin. Teraz wszystkie sprawy będzie można załatwić na miejscu.

– To jest początek. Już agendy świadczą szeroki wachlarz usług. Tu można uzyskać szeroki wachlarz informacji o funkcjonowaniu naszego urzędu, ale również złożyć wszystkie dokumenty we wszystkich postępowaniach konkursowych. Te kompetencje będziemy cały czas rozszerzać – zapowiada marszałek.

O tym, jak ważny jest Urząd Marszałkowski w codziennym funkcjonowaniu Podhala przypomniał starosta tatrzański. – Województwo Małopolskie ma poważne aktywa na terenie powiatu tatrzańskiego. Trzeba wymienić Muzeum Tatrzańskie, Teatr im. Stanisława „Ignacego” Witkiewicza, Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny, Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego i Zespół Szkół Specjalnych – wymienia Piotr Bąk, starosta tatrzański zaznaczając, że lokalnych samorządów nie byłoby stać na utrzymanie tych instytucji.

Przedstawiciele lokalnych instytucji samorządowych liczą, że agenda Urzędu Marszałkowskiego na terenie Zakopanego sprawi, że więcej środków trafi pod Tatry.

Agendy Urzędu Marszałkowskiego działają już w Miechowie, Nowym Targu, Nowym Sączu, Tarnowie i Oświęcimiu.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl