Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
15.03.2022 | Czytano: 181

ZwierzakUAcja: KTOZ ratuje ukraińskie zwierzakiKrakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które w ubiegłym roku zasłynęło historią laguna, teraz organizuje transport i opiekę dla zwierząt z Ukrainy. Tydzień temu ruszyła zbiórka, której celem jest 100 tysięcy złotych. KTOZ szybko zebrało już ponad 85 tysięcy, jednak koszty pomocy są ogromne.

Dotychczas zakupiono klatki kennelowe, transportery i leki, chipy oraz paszę dla koni. Schroniska w Ukrainie dostały również wsparcie finansowe. Zebrane środki pokryją też koszty transportu zwierzaków, które czekają na granicy.

– Wiele psów i kotów jest w drodze do nas, jeszcze na terenie Ukrainy. Większość z nich niestety nie może trafić do domów tymczasowych – to psy, które były bezdomne i schorowane. Jeden z psiaków został ogłuszony przez wybuch bomby. Kolejny ma złamaną łapę. Zanim trafią pod Waszą opiekę w nowych domach, muszą zostać poddane intensywnej opiece weterynaryjnej i behawioralnej w schronisku – mówią autorzy zbiórki.Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami pokrywa koszty utrzymania uratowanych zwierząt w całości ze środków własnych. Jeden pso/koto miesiąc zwierzaka spoza gminy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie to ok. 1000 zł. W roku 2021 dofinansowanie do potrzeb schroniska przez KTOZ wyniosło 738 250,98 zł.


Zbiórka jest regularnie aktualizowana, a KTOZ wstawia zdjęcia oraz filmiki z uratowanymi psiakami i kotami.

Na portalu Pomagam.pl można stworzyć zbiórkę na wskazany cel jako osoba prywatna lub firma. Wystarczy wejść na stronę: www.pomagam.pl/blog/pomozukraincom.

Na stronie www.pomagam.pl/firmydlaukrainy. każda organizacja może założyć zbiórkę internetową na pomoc naszym sąsiadom i szybko zacząć zbierać środki w zweryfikowanym miejscu, na wspólny cel. Do akcji włączyły się przedsiębiorstwa z różnych branż: firmowe zbiórki prowadzą już Just Join IT, Flixbus, trenerzy fitness Sylwia i Akop Szostak oraz warszawski hotel Marriott.


Do tej pory na zbiórce www.pomagam.pl/solidarnizukraina zebrano już ponad 10 milionów złotych. Wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc humanitarną, serwis nie pobiera prowizji.

Wszelkie koszty pokrywa portal Pomagam.pl – 100% wpłaconej kwoty trafia na pomoc humanitarną.


Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl