Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
22.08.2012 | Czytano: 120

Zbliża się VIII Małopolski Piknik Lotniczy

W dniach 1 -2 września już po raz ósmy na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego na historycznym lotnisku Rakowice – Czyżyny w Krakowie odbędzie się Małopolski Piknik Lotniczy.

Zbliża się VIII Małopolski Piknik Lotniczy
Ponownie na krakowskim niebie zaprezentuje się wiele ciekawych statków powietrznych. Głównymi atrakcjami będą pokazy samolotów Wystąpią znakomici piloci akrobacyjni –Jurgis Kairys na za sterami Su-26 wraz z towarzyszącym zespołem Air Bandits na samolotach Jak-52, Robert Kowalik za sterami Steen Super Skybolt 300, Jerzy Makula za sterami szybowca Solo Fox, Uwe Zimmermann na Extrze 300 i grupa akrobacyjna Żelazny. Pojawi się też wiatrakowce Xenon Ze Słowacji przylecą samoloty Let L-200 Morava – maszyna taka jest też eksponatem Muzeum – Zlin Z-37 Cmelak. Kolejne atrakcje lotnicze to na razie niespodzianka.

W przerwach między lotami nie zabraknie też atrakcji naziemnych. Grupy rekonstrukcji historycznej zaprezentują prawdziwą gratkę dla miłośników historii II wojny światowej – umundurowanie, uzbrojenie i pojazdy stosowane podczas walk II wojny światowej. Będzie też można zwiedzić ekspozycję Muzeum. Jak co roku dla najmłodszych gości Pikniku będzie działać wesołe miasteczko.

Więcej informacji na stronie www.pikniklotniczy.krakow.pl.

Jarosław Dobrzyński, Biuro Prasowe VIII MPL
zdj. Michał Adamowski
Źródło Muzeum Lotnictwa Polskiego

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl