Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
24.01.2019 | Czytano: 91

Rozpoczęła się budowa prywatnego akademika w Krakowie

Rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji prywatnego akademika LIV obok krakowskiego AWF. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie oddanych 277 apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym. Inwestycja realizowana jest przez spółkę z grupy kapitałowej Gent Holding, a za Generalne Wykonawstwo odpowiada firma ERBUD.

Rozpoczęła się budowa prywatnego akademika w Krakowie
Spółka z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. jeszcze w grudniu 2018 r. podpisała umowę z ERBUD na budowę w systemie generalnego wykonawstwa obiektu zbiorowego zamieszkania przy al. Jana Pawła II w Krakowie. Projekt zakłada realizację 277 apartamentów 1 i 2-osobowych o podwyższonym standardzie. W pokojach zaplanowano m.in. przestrzeń do nauki i spania, własną łazienkę oraz aneks kuchenny. Za koncepcję architektoniczną odpowiada biuro AGAWA Architektura.

„Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem i organizacją placu budowy, usuwaniem istniejących kolizji oraz roboty ziemne w zakresie wykopu pod budynek” – Piotr Dobosz, Dyrektor Oddziału Kraków ERBUD S.A.

Kolejne etapy prac budowlanych obejmą w najbliższym czasie prace fundamentowe oraz ściany żelbetowe garażu podziemnego na kondygnacji -1. W pełni funkcjonalne rozwiązania, nowoczesna infrastruktura oraz dostęp do bezpłatnego wi-fi i licznych części wspólnych mają zapewnić pełen komfort przyszłym mieszkańcom. W przestrzeniach komercyjnych zaplanowano również udogodnienia w postaci siłowni, pralni i stref co-workingowych.

„Idea powstania LIV wiąże się także z budowaniem społeczności wśród studentów oraz pokolenia Young Generation. Realizując projekty prywatnych akademików uważnie słuchamy przyszłych mieszkańców, obserwujemy ich styl życia dopasowując infrastrukturę pod ich potrzeby i międzynarodowe standardy – zapewnia Józef Rytel, Prezes Zarządu Equal Real Estate S.A.”

Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Lokalizacja zapewnia dostęp do pobliskich uczelni wyższych, licznych punktów gastronomiczno-usługowych, terenów zielonych i obiektów widowiskowo – sportowych. W najbliższym otoczeniu znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej autobusowej oraz linia tramwajowa. Z tego powodu inwestycja dedykowana jest studentom pobliskich uczelni, w tym m.in. AWF i Politechniki Krakowskiej, ale także w okresie letnim turystom i uczestnikom licznych koncertów i wydarzeń kulturalnych w hali TAURON Arena.

Zakończenie wszystkich etapów prac budowlanych związanych z wykonaniem kompletnego budynku wraz z jego wyposażeniem, zagospodarowaniem terenu wokół budynku oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie inwestycji zaplanowano z końcem sierpnia 2020 r. Obiekt przyjmie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021.


mat. praoswe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl