Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
02.07.2012 | Czytano: 73

Teatry opanują ulice

„Most Polska – Hiszpania" - to temat przewodni Jubileuszowej ULICY 25 STREET ART. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie, który rozpocznie się 5 lipca (czwartek) i potrwa do 8 lipca (niedziela).

Teatry opanują ulice
Na widzów czekają spektakle kameralne i wielkie widowiska teatralne, parady, teatr tańca, klowni - w sumie niemal 30 prezentacji festiwalowych. Wydarzenie tradycyjnie organizuje miejski Teatr KTO.

ULICA/ STREET ART - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie jest jednym z najstarszych festiwali ulicznych w Europie Środkowej. Od 1988 roku jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w letni kalendarz kulturalny Krakowa. Podczas festiwalu prezentowane są rożne dziedziny sztuki i rożne formy wypowiedzi, od tradycyjnych spektakli po performance, od działań chwilowych po dzieła na stałe wpisujące się w strukturę miasta.

Festiwal Teatrów Ulicznych to bezpośrednia i natychmiastowa konfrontacja dzieła i odbiorcy. Miejsce prezentacji przedstawień to przede wszystkim Rynek Główny - największa widownia teatralna w Europie. Spektakle będzie można oglądać także na Małym Rynku.
„Dążymy do tego, by sztuka mogła zaistnieć w różnych miejscach miasta – na placach, w podwórkach, w parkach - wszędzie tam, gdzie znajdzie się przypadkowy przechodzień” – mówią organizatorzy.

Od kilku lat kolejne edycje Festiwalu mają swój temat, i tak w 2007 roku był to „Don Kichot”, w 2008 – „Motywy biblijne w sztuce ulicznej”, w 2009 – „Dziecko, Dzieci, Dzieciństwo”, w 2010 – „Przestrzeń Teatru – Miasto”, w 2011 – „Wiatr od wschodu”. „Most Polska – Hiszpania” - to temat przewodni Jubileuszowej ULICY 25 STREET ART w 2012 roku. Do Krakowa zaproszone zostały 3 hiszpańskie grupy uliczne oraz 11 teatrów polskich. Podczas Festiwalu zrealizowany zostanie taneczny projekt polskohiszpański everybodyskin oraz muzyczno-teatralna koprodukcja Teatru KTO i Theatre Dr. Inat (Chorwacja) pt. Wizyta. Gościć będziemy również rosyjski zespół Mr Pejo’s Wandering Dolls.

Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie www.teatrkto.pl.

opr.s/

Źródło Biuro Prasowe UMK

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl