Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
10.11.2018 | Czytano: 141

Wielka akcja krwiodawstwa w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 11 listopada Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie we współpracy z Galerią Krakowską organizują „Wielką akcję krwiodawstwa”. Akcja odbywa się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej celem jest popularyzacja honorowego krwiodawstwa i wyrabianie w społeczeństwie nawyku oddawania krwi.

Wielka akcja krwiodawstwa w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
„Wielka akcja krwiodawstwa” będzie miała miejsce na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Krwiobus z harcerzami i zapleczem medycznym będzie czekał na uczestników w godzinach 12-16.

Udział Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej jest częścią projektu „Przelej krew dla Niepodległej”, podczas którego zebrano ponad 150 litrów krwi. Jest to ogólnopolska akcja mająca na celu nakłonienie jak największej grupy ludzi o oddania krwi w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas „Wielkiej akcji Krwiodawstwa” harcerze będą próbowali przekroczyć liczbę 200 litrów na 100-lecie.

Każda osoba, która chce oddać krew musi posiadać dokument tożsamości, być zdrowym od co najmniej 3 tygodni, być po posiłku i wypiciu około 2 litrów płynu.

Więcej informacji na temat „Wielkiej akcji krwiodawstwa” znajduje się na stronie wydarzenia www.facebook.com/przelejkrewdlaNiepodleglej lub na stronie projektu www.krewdlaniepodleglej.pl


mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl