Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
16.05.2012 | Czytano: 74

X Spartakiada Integracyjna w Rabce-Zdroju

"Z wyrazami uznania dla moich Drogich Małych Sportowców, którzy lepiej ode mnie potrafią walczyć ze swoimi słabościami" -napisał do uczestników X Spartakiady Integracyjnej, która rozpoczęła się w Rabce-Zdroju były mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski, który jest jej honorowym patronem.

- Na przestrzeni tych dziesięciu lat udział w wszystkich konkurencjach wzięło 6 tysięcy dzieci i młodzieży. W tym roku będzie ich około tysiąca i będą rywalizować w szesnastu dyscyplinach indywidualnych i grupowych - Marek Szarawarski z Komitetu Organizacyjnego spartakiady, podczas uroczystego otwarcia, zwrócił uwagę na rozmach tej największej w Rabce-Zdroju imprezy sportowej. Potwierdziły to też słowa burmistrz Ewy Przybyło: "Spartakiada Dzieci Niepełnosprawnych to nie tylko najważniejsze wydarzenie w Rabce-Zdroju - Mieście Dzieci Świata - ale przede wszystkim to wielkie święto wszystkich dzieci, które walczą z wielką godnością o każdy laur zwycięstwa. Myślę, że spartakiada na trwałe wpisała się już w życie rabczańskiej społeczności. Jest symbolem spełnienia dziecięcych marzeń i dowodem na to, że można wiele osiągnąć, jeśli ma się wokół siebie ukochanych i życzliwych ludzi".

Marek Szarawarski zwrócił jeszcze uwagę na inny aspekt, na znaczenie jakie ma dla jej uczestników. - Zauważyliśmy, że w ciągu tych lat trwania spartakiady, dzieci, które startują w niej z roku na rok, nieustannie podnoszą swoje umiejętności sportowo-rekreacyjne, rozwijają się. To dla nas bardzo ważne i cenne. Dzięki spartakiadom jej uczestnicy zostali pokazani, dostrzeżeni i czują się przez to pełnoprawnymi członkami społeczeństwa - mówił w Pijalni wód Mineralnych Zakładu Przyrodoleczniczego w którym, z okazji jubileuszowej edycji Spartakiady Integracyjnej, otwarto wystawę zdjęć Jana Cieplińskiego dokumentujących zmagania jej uczestników.

Szarawarski podkreślił też, że impreza nie odbyła by się, gdyby przede wszystkim nie społeczna praca całego Komitetu Organizacyjnego oraz solidne wsparcie finansowe Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju i Fundacji Rozwoju Regionu Rabka. Podczas otwarcia wystawy towarzyszyła mu dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanna Lelek.

Zmagania sportowo-rekreacyjne małych sportowców potrwają do 24 maja, kiedy to na miejskim stadionie Wierchy odbędzie się wielki finał, zapaleniem znicza i decydującymi rozgrywkami. W X Spartakiadzie Integracyjnej biorą udział uczniowie i podopieczni: Zespołu Szkół Specjalnych przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym, Zespołu Szkół Uzdrowiskowych, Zespołu Przedszkoli Specjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej dla Dzieci Niewidomych filia OSW w Laskach.
Źródło Gorce24.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl