Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
31.03.2012 | Czytano: 65

Niszczeją nowe ławki w Parku Zdrojowym

RABKA-ZDRÓJ: Rewitalizacja Parku Zdrojowego jeszcze formalnie się nie zakończyła, a nowe ławki zamontowane przy alejkach sypią się - łuszczy się na nich lakier - bo zostały źle wykonane - twierdzą władze miasta i m.in. z tego powodu nie chcą zapłacić wykonawcy za ostatnie faktury.

- Na razie sprawa ławek idzie na karb głównego wykonawcy, czyli Park-M, ale są one dziełem podwykonawcy, rabczańskiej firmy - powiedziała na sesji burmistrz Ewa Przybyło. Jak dodała, nosi się z pomysłem, żeby na koszt miasta wykonać i umieścić na ławkach specjalne tabliczki z nazwą firmy, która je wykonała, żeby jej kierownictwo i pracownicy najedli się wstydu.

Konflikt magistratu z Park-M jest jednak szerszy. Miasto ma zastrzeżenia m.in. do roślinności, której nie ma tyle, ile miało być, do ilości wyposażenia i urządzeń, także do liczby ławek. - Park-M przedstawił nam faktury, ale nie przedstawił protokołów odbioru inwestycji - mówiła burmistrz. Miasto wciąż nalicza wykonawcy kary umowne i to z nich, jeśli nie dojdzie do porozumienia, zamierza sfinansować m.in. braki w wyposażeniu i konieczne poprawki. - Będą ze sobą rozmawiać prawnicy. Park nadal więc jest placem budowy - stwierdziła burmistrz.

(mr)
Źródło Gorce24.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl