Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
08.01.2012 | Czytano: 89

Udana premiera nowatorskiego spektaklu w Rabce-Zdroju. Lalki i opera spodobały się widzom

RABKA-ZDRÓJ. Owacją na stojąco przyjęto w Teatrze Lalek „Rabcio” nowatorskie przedstawienie pt. „La serva padrona”, które powstało w wyniku współpracy rabczańskiego teatru z Krakowską Operą Kameralną. Jedyne, jak na razie, zaplanowane w Rabce-Zdroju przedstawienie obejrzał komplet widzów.

- To wydarzenie kulturalne o dużej wadze w powiecie - powiedział zadowolony po spektaklu dyrektor „Rabcia” Zbigniew Wójciak. Po raz pierwszy bowiem, dyrektor wielokrotnie to podkreślał, zrealizowano przedstawienie łączące spektakl lalkowy i operę bufo. - To było śmiałe przedsięwzięcie, ale udało się - mówił po rabczańskiej premierze przyjmując gratulacje.

Spektakl Giovaniego Battisty Pergolesiego „La serva padrona” (Służąca panią) to zabawna opowieść pana terroryzowanego przez pokojówkę, który żeby pozbyć się niewdzięcznej pracownicy... żeni się z nią.

Sobotni występ był jedynym zaplanowanym, jak na razie, w Rabce-Zdroju. Wcześniej był odgrywany w Krakowie, za tydzień zostanie tam wystawiony po raz drugi.

r/
Źródło Podhale24.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl