Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
18.08.2016 | Czytano: 131

Polki Folki VI, czyli pokaz mody na nowotarskim lotnisku (zdjęcia)

Pokaz mody, który w hangarze na lotnisku w Nowym Targu zorganizowała podczas Nowotarskiego Pikniku Lotniczego Aneta Larysa Knap, wzbudził duże zainteresowanie.

Polki Folki VI, czyli pokaz mody na nowotarskim lotnisku (zdjęcia)
Tematem przewodnim pokazu, którego pełna nazwa brzmiała Polki Folki VI "odlot" Military & Folk, były nawiązania do żywiołu, jakim jest powietrze. - Pokaz był imprezą towarzyszącą piknikowi lotniczemu, więc to, co prezentowaliśmy, nie mogło być przypadkowe - mówi nowotarska projektantka. - Polki Folki nigdy nie są przypadkowe, zawsze nawiązują do miejsca, w którym się odbywają, jego charakteru czy, jak w tym przypadku, imprezy, której towarzyszą - podkreśla projektantka dla której była to już szósta edycja imprezy, którą wymyśliła. Wcześniejsze odbywały się w Bukowinie Tatrzańskiej, Zakopanem, Katowicach i Niedzicy.

Na wybiegu pojawiły się kolekcje militarne, wojskowe oraz lotnicze, inspirowane Powstaniem Warszawskim. Były to kolekcje mody polskich projektantów. Nie zabrakło oczywiście akcentów folkowych. Zaprezentowano w sumie dziewięć kolekcji: Aleksandra Stodółka, Papu Magdalena Kowalczyk, WST w Katowicach Mirosłwa Szałasta, Parzenicka & LOVENDA, Marysia Sadowska Fashion & Czapki Kegel Błażusiak, Kabocik, Sklandal & Folk Star, Stroje Góralskie Kokarda i Folk Design Aneta Larysa Knap & Aditya Design

W rolę modelek wcieliły się m.in. półfinalistki I edycji Miss Polski Podhala oraz finalistki Miss Polski Nastolatek 2016. Imprezę prowadził Hubert Centkowski.

Gościem specjalnym imprezy był utytułowany sportowiec Rafał Sonik.

Organizatorem imprezy było Folk Designe.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
Źródło podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl