Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
06.07.2016 | Czytano: 63

Ogólnopolskie Dni NATO w Krakowie

Szczyt NATO to spotkanie najważniejszego gremium Rady Północnoatlantyckiej. W tym roku, w stolicy naszego kraju spotkają się przywódcy wszystkich krajów wchodzących w skład NATO. Ale w 16 miastach Polski w dniach od 8–9 lipca br. odbędą się organizowane przez Wojewodów i Szefów Wojewódzkich Sztabów Wojskowych „Ogólnopolskie Dni NATO – Razem z NATO”.

W dniach 8–9 lipca do Warszawy przybędą przywódcy 28 państw członkowskich NATO, a także niespełna 40 państw partnerskich oraz liderzy organizacji partnerskich, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych i Unia Europejska. W przedsięwzięciu uczestniczyć będzie ponad 2,5 tysiąca delegatów i 1,5 tysiąca przedstawicieli mediów.

W tym samy czasie w 16 miastach Polski (Gdynia, Poznań, Łódź, Gorzów, Białystok, Wrocław, Opole, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Olsztyn, Przemyśl, Rzeszów, Szczecin, Toruń) trwać będzie wydarzenia o nazwie: "Ogólnopolskie Dni NATO - Razem z NATO".

W programie prezentacja nowoczesnego sprzętu wojskowego, pokazy musztry paradnej, koncert m. in. Orkiestry Wojskowej i Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Szczegóły na plakacie obok.

s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl