Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
26.07.2011 | Czytano: 119

Koxx Fighters 4 - podsumowanie dwudniowej imprezy w Rabce-Zdroju

Po rocznej przerwie w Rabce-Zdroju odbyła się kolejna edycja popularnej imprezy sportowo-rozrywkowej Koxx Fighters 4. Jej głównymi atrakcjami były widowiskowe zawody w trialu rowerowym, popołudniowo-wieczorne koncerty i pokazy oraz wybory Miss Rabki.

W tym roku organizacji imprezy podjęło się Stowarzyszenie Lokomotywa. Jego prezes Grzegorz Werner, członkowie, wolontariusze, trialowcy bracia Piotr i Paweł Reczkowie oraz grupa ludzi dobrej woli, stworzyli dwudniowy program bogaty w atrakcje dla spragnionej dobrej rozrywki rabczańskiej publiczności, przede wszystkim tej młodszej. Lokomotywa wypełniła tym samym obietnicę złożoną samorządowi w związku z przejęciem budynku kina "Śnieżka", że zadba o młodzież i stworzy dla niej ciekawą ofertę.

O zawodach trialowych szerzej informowaliśmy już wczoraj, w dziale Sport. Dziś kilka słów podsumowania części rozrywkowej imprezy.

Ta część Koxx Fighters rozpoczynała się w godzinach popołudniowych, po zakończeniu zawodów trialowych i przyciągała do miejskiego amfiteatru sporą publiczność - mimo kapryśnej pogody (sobota - słońce, niedziela - deszcz). Na scenie odbywały się przede wszystkim pokazy i koncerty, a uzupełnieniem całości były eliminacje i finał wyborów Miss Rabki-Zdroju. Z atrakcji warto wymienić m.in. warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży Feel the Beat, pokazy kolekcji mody projektantów - Anety Larysy Knap z Nowego Targu, Laury Obrzut z Krakowa i Andrzeja Siekierki z Suchego. Projektanci mocno zaangażowali się również w wybory miss, ubierając w kandydatki do kolejnych prezentacji przed publicznością. Niewątpliwą atrakcją był także pokaz yoyoingu w wykonaniu Piotra Śmietany. Wieczorami odbywały się koncerty. Silną grupę tworzyli m.in. przedstawiciele rodzimej sceny hip-hopowej. Na scenie wystąpili: Erbeka, The Sound, Czester i Tomal, Bubu, Woytas WTZ, Szpaku, Meri Dialu, trzej didżeje, Zazi i Aurelia, Pae Exelance, Cockaigne, The Mymłons. Widzów ucieszył też konkurs w którym główną nagrodą była dziesięciodniowa wycieczka do Prowansji, ufundowana przez miejscowe biuro podróży.

Duże zainteresowanie towarzyszyło oczywiście wyborom Miss Rabki-Zdroju. Mimo iż w konkursie nie wystąpiła żadna rabczanka i miał on stosunkowo słabą obsadę (tylko siedem kandydatek), całe wybory były ciekawym widowiskiem, w czym duża zasługa, jak już wspominaliśmy, wcześniej wymienionych projektantów. Gościem honorowym wyborów była Wicemiss Polski Agnieszka Kościelniak ze Spytkowic, która swą przygodę z uczestnictwem w konkursach piękności rozpoczęła właśnie dwa lata temu w Rabce-Zdroju, kiedy to wygrała konkurs na miss uzdrowiska. To ona wręczyła koronę miss tegorocznej najpiękniejszej pannie, którą została Iwona Rapacz ze Skawy. Miss wybierało jury w składzie: Marcin Szkodziński, Andrzej Wiatr, Andrzej Siekierka, Joanna Potęga, Aneta Larysa Knap i Łukasz Jarosz.

Na koniec dodajmy, że specjalnie na czwartą edycję Koxx Fighters skomponowano piosenkę promującą imprezę, powstał też do niej teledysk. Wpadający w ucho, rockowo - hiphopowy utwór zyskał dużą popularność nie tylko w Rabce i był emitowany m.in. na antenie Radia Kraków. Był on prezentowany na żywo podczas obu dni imprezy. Wykonywali go: Erbeka - wokal, Karolina Bzdyk - śpiew i Rafał Chrustek - gitary.

r/

Fot. Piotr Kuczaj
Źródło Podhale24.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl