Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
30.06.2015 | Czytano: 91

Śląsko – Małopolski Oddział Straży Granicznej gościł będzie dzieci z Ukrainy

W dniach 1 – 10 lipca grupa młodzieży z katolickiej Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego (dawny garnizonowy Kościół Korpusu Ochrony Pogranicza) w Sarnach na Ukrainie gościła będzie w Śląsko – Małopolskim Oddziale Straży Granicznej.

Patronat nad wizytą objął Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz, Wojewoda Śląski Piotr Litwa oraz Wojewoda Małopolski Jerzy Miller.

W pierwszej części wizyty młodzież wraz z opiekunami, dzięki uprzejmości raciborskiego Urzędu Miasta, przebywać będzie w domkach kempingowych w Raciborzu, skąd każdego ranka wyruszy na całodniowe wycieczki. W planie między innymi: zorganizowana przez Prezydenta Rudy Śląskiej Grażynę Dziedzic wizyta w Aquaparku „AQUADROM” i na torze wrotkarskim „BURLOCH ARENA”, pobyt w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, zwiedzanie Zabytkowej Kopalni GUIDO w Zabrzu oraz wizyta w sanktuarium na Jasnej Górze. Edukacyjny charakter będą miały wizyty w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Kilka dni później młodzież zagości na Placówce Straży Granicznej w Zakopanem. Wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch, wizyta na Morskim Oku i spływ Dunajcem to atrakcje jakie czekają na młodych ludzi na Podhalu. Na zakończenie wizyty goście zwiedzą Kraków z jego licznymi zabytkami. Właściciele odwiedzanych obiektów udostępnili je dla naszych gości za darmo lub przyznali duże zniżki.

- Wizyta młodzieży, wśród której są dzieci żołnierzy Armii Ukraińskiej, biorących udział w operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy, nie odbyłaby się gdyby nie hojni sponsorzy. Europejskie Konsorcjum Ubezpieczeniowe, P.H.U DAKO Jacek Krzyżanowski, Raciborska Izba Gospodarcza, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej ŚMOSG oraz koleżeńska zbiórka pieniężna wśród funkcjonariuszy Śląsko – Małopolskiego Oddziału SG znacznie przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia - podsumowuje chor. sztab. SG Maciej Nowak ze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

opr.s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl