Aktualności
Niedziela, 4 czerwca 2017 10:26

Smoki po raz 17. opanowały Kraków. Smoczy Piknik Rodzinny (zdjęcia)

Pokaz lotniarzy, flyboard na Wiśle, kurtyny wodne, konkursy, stoiska z atrakcjami, muzyka - ale przede wszystkim imponujące wielkością, barwami i płynnymi ruchami smoki, animowane przez aktorów Teatru Groteska oraz setki dzieci – tak w skrócie można podsumować siedemnastą edycję Wielkiej Parady Smoków organizowaną przez Teatr Groteska, która trwa od wczoraj w Krakowie.
Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia są Smoki Morza Śródziemnego.

Zabawa rozpoczęła się Smoczym Piknikiem Rodzinnym na Bulwarach przy Smoczej Jamie, który trwał do 21:30. Na odwiedzających czekały konkursy, zabawy, wesołe miasteczko oraz różnorodne stoiska wystawców. Dziś dalszy ciąg piknikowania do godz. 19:00.

Wczoraj wieczorem przy Zakolu Wisły pod Wawelem rozpoczęło się widowisko z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, oprawy muzycznej, świetlnej i laserowej oraz gigantycznych kurtyn wodnych.

Dziś jeszcze czeka nas Parada Smoków ulicami Starego Miasta, która rozpocznie się w południe. Przejdzie od ul. Grodzkiej, ulicami Starego Miasta, a swój finał będzie miała na Rynku Głównym. Weźmie w niej udział ponad tysiąc dzieci z całej Polski. To one będą animować prawie czterdzieści samodzielnie zaprojektowanych i wykonanych smoków, które powalczą o tytuł Najpiękniejszego Smoka Parady.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi około godz. 13:30 na scenie ustawionej na Rynku Głównym.

Na razie prezentujemy Państwu zdjęcia ze Smoczego Pikniku. Więcej informacji - wkrótce.

opr. s/ zdj. Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl